Підозрюваного у справі про перестрілку у Княжичах Леоніда Куряту суд поновив на посаді начальника управління карного розшуку Головного управління Нацполіції у Києві. Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду м. Києва, який виніс таке рішення у справі.

В грудні 2016 року у селі Княжичі правоохоронці мали затримати злочинну групу, яка грабувала приватні будинки у Княжичах, а натомість поліцейські особливого призначення обстріляли авто держохорони. Загинуло п’ятеро працівників поліції.

За словами судді Руслана Арсірія, рішення поновлення Куряти на посаді суд прийняв через те, що не було достатньо доказів про правомірність звільнення Куряти з посади. Більше того, він заявив, що суд неоднарозово нібито намагався витребувати матеріали слідства за фактом перевірки причетності поліцейського до перестрілки у Княжичах. Однак всі матеріали росзлідування направили до Генпрокуратури.

У свою чергу, у Генпрокуратурі пояснили ситуацію з поновленням підозрюваного тим, що надати хоч якісь екземпляри розслідування означатиме можливе розкриття таємниці слідства та розголошення державної таємниці під час судового розгляду.

Справа про перестрілку між правоохоронцями викликала великий резонанс у суспільстві. У серпні минулого року Генпрокуратура повідомила про підозру трьом працівникам поліції, зокрема екс-керівникові карного розшуку поліції Києва Леоніду Куряті, екс-заступникові начальника карного розшуку Шевченківського райвідділу поліції Києва Роману Мариновському та старшому інспекторові спецпідрозділу КОРД Андрію Курті. Їх підозрюють у перевищенні владних повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, умисному вбивстві двох і більше осіб, а також замаху на умисне вбивство.

Леоніда Куряту звільнили з посади начальника управління карного розшуку Головного управління Нацполіції у Києві 27 січня 2017 року. У своє виправдання поліціянт подав відповідний позов до суду про відсутність ознак дисциплінарного проступку в своїх діях. Службове розслідування за фактом перестрілки Курята також вважає незаконним.

Раніше журналісти “Слідства.Інфо” намагалися встановити, хто винен у смертельній перестрілці у Княжичах. Як стверджують прокурори, саме Леонід Курята віддав наказ відкрити вогонь на ураження по автомобілю, де були охоронці та затримані ними розвідники. Крім цього, за версією прокурорів, Курята добре знав, хто знаходиться у поліцейських авто. Водночас Курята запевняє, що сталася помилка в об’єкті.

Втім, за рік розслідувань знайти відповідальних за трагедію у Княжичах досі не вдалося.