Анна Бабінець, Слідство.Інфо

Єдиним керівником і представником італійської фірми San Tomasso SRL, яка володіє 15-кімнатною віллою кандидата в президенти Володимира Зеленського, є очільник його передвиборчої кампанії та голова партії «Слуга народу» Іван Баканов. Про це йдеться в документах фірми San Tomasso SRL, які є в розпорядженні Слідства.Інфо.

Згідно з документами, Іван Баканов — єдиний представник італійської фірми з 27 липня 2015 року. Тобто має право здійснювати всі юридичні дії від імені компанії. Імовірно, до придбання маєтку в італійському містечку Форте-дей-Мармі Баканов також був долучений.

У документах ідеться, що дата народження Івана Баканова — 2 травня 1975 року, а місце народження — Кривий Ріг. Ці дані збігаються з інформацією про Баканова, яку можна знайти у відкритому доступі.

Також відомо, що він друг дитинства Володимира Зеленського, а також юрист у ТОВ «Студія квартал 95». Від грудня 2018 року Баканов є головою політичної партії «Слуга народу». Згідно з останніми даними соцопитувань, ця партія наразі має найвищий рівень підтримки серед громадян — понад 13%. Вибори до парламенту відбудуться восени 2019 року.

Сам Іван Баканов у нещодавньому інтерв’ю BBC заявив, що у Верховній Раді себе не бачить, а от від посади Генерального прокурора не відмовився б.

Керівник передвиборчого штабу Володимира Зеленського Іван Баканов під час прес-конференції, присвяченій технологіям контролю за перебігом президентських виборів-2019, які використовує «ЗЕ! Команда». Київ, 27 березня 2019 року. Фото Соколовська Інна / УНІАН

Нагадаємо, 28 березня Слідство.Інфо опублікувало статтю про те, що кандидат у президенти Володимир Зеленський володіє 15-кімнатною віллою в італійському курорті Форте-дей-Мармі, популярному серед російських олігархів. Маєток вартістю 3,8 мільйона євро політик не вказав у своїй декларації — лише італійську фірму, яка ним володіє.

Пізніше Зеленський пояснив, чому не вказав у декларації маєток в Італії. За його словами, в усьому винна «недосконала банківська система» в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Зе вілла: італійський маєток Зеленського в оточенні російських олігархів