Марія Горбань, Слідство.Інфо

Катерина Гандзюк, яка померла внаслідок опіків кислотою торік у листопаді, вважала, що замахи на активістів у різних містах України могли бути пов’язані між собою. Про це активістка розповіла у своєму останньому інтерв’ю, яке Слідство.Інфо записало за три тижні до її смерті.

«Я вважаю, що існує певна група людей, яка тут підігріває всі ці локальні місцеві конфлікти, певним чином каталізуючи напади на активістів», — сказала вона і додала, що на її думку, ця група діє з-за меж України.

Зокрема, Катерина Гандзюк бачила зв’язок між замахами на лідера одеського осередку «Автомайдану» Віталія Устименка та херсонського журналіста Сергія Нікітенка.

«Замах на мене — не знаю. Це взагалі надто складно, тому що задіяні АТО-шники. Треба дивитися, де ще залучали АТО-шників. Я думаю, спеціально вербують саме людей з правого середовища, АТО-шного. Хтось це все підстрікає, воно не само по собі відбувається», — сказала Катерина.

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла. 17 серпня 2018 року правоохоронці затримали одного з імовірних організаторів нападу на Гандзюк Сергія Торбіна під час спроби втекти з Херсона.

В організації злочину працівники СБУ підозрюють Олексія Левіна, якого оголосили в розшук, та очільника Херсонської обласної ради Владислава Мангера. Основним мотивом убивства активістки офіційне слідство називає її публічну позицію щодо підпалів лісу й корупційної вирубки. Сама Гандзюк також вважала Мангера ймовірним замовником замаху на неї.

Слідство.Інфо отримало документи правоохоронців, які доводять, що заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук також міг бути причетним до незаконних підпалів 600 гектарів лісу, про які писала Гандзюк. Однак підозру йому так і не оголосили.

Окрім цього, журналісти Слідства.Інфо дізналися, що помічник нардепа Миколи Паламарчука Ігор Павловський, якого офіційне розслідування називає співорганізатором убивства, зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші «гарячі» для розслідування дати. Окрім цього, у розпорядженні Слідства.Інфо з’явилося відео, на якому Олексій Левін розповідає, як Євген Рищук просив «якось покарати» Катерину Гандзюк.

Написи «Вбивці мають сісти» та «Мангер, Рищук, Горєєв — вбивці» на стінах Херсонської ОДА, 28 березня 2019 року. Фото Гусаков Вячеслав / УНІАН