Марія Горбань, Слідство.Інфо

Комісія Міністерства охорони здоров’я, що зараз працює в Національному медичному університеті імені Богомольця, помітила відсутність понад 30 важливих документів. Куди вони зникли, наразі невідомо.

Комісія міністерства перевіряє фінансову та господарську діяльність університету, контролює збереження університетом державного майна. Медичний університет імені Богомольця було засновано Міністерством охорони здоров’я, тому заклад, на відміну від інших університетів, знаходиться у прямому підпорядкуванні профільного міністерства. Конфлікт між МОЗ та командою екс-ректорки ВУЗу Катерини Амосової триває вже понад півроку. МОЗ неодноразово звільняв Амосову, яка увесь час поновлюється через суд.

Цього разу через конфлікт, у результаті якого зникли документи, під загрозою виплати стипендій, зарплат та комунальних платежів університету, стверджують у МОЗ.

Серед зниклих документів – Статут університету, оригінал та копії ліцензій на провадження освітньої діяльності, сертифікатів на акредитацію, правила внутрішнього трудового розпорядку, документація стосовно захисту персональних даних працівників університету, накази про призначення, звільнення, переведення та відпустки, накази про встановлення надбавок та премій співробітникам, бюджетні запити та розрахунки до бюджетних коштів, річний план закупівель, протоколи засідань тендерного комітету.

У Міністерстві охорони здоров’я зникнення документів пов’язують з екс-ректоркою НМУ Катериною Амосовою та її прибічниками – працівниками адміністрації університету Володимиром Мішаловим, Олександром Никитюком та Ярославом Цехмістером. За інформацією МОЗ, прибічники Амосової погрожували його працівникам кримінальною відповідальністю за співпрацю із членами комісії МОЗ.

“Через злочинне свавілля екс-керівництва університету фактично уся фінансова діяльність закладу наразі зупинена”, – повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

У МОЗ також повідомили про перешкоджання роботи комісії: понад 80 працівників вишу не з’являлися на робочих місцях  – у тому числі працівники бухгалтерії, юридичного та планово-фінансового відділів, канцелярії та інших структурних підрозділів університету.