“Укрзалізниця” обрала операторами з розміщення реклами в швидкісних потягах компанії, пов’язані з оточенням Януковича. Про це стало відомо журналістам “Слідство.Інфо”.

“Прозорий” конкурс з відбору котрагентів Українська Залізнична Швидкісна Компанія (УЗШК), що керує швидкісними “Інтерсіті”,  провела у 2015 році.  Більшість компаній, які брали участь у відборі – “донецькі”, а деякі –  пов’язані із Борисом Колесніковим, який в часи Януковича, як міністр інфраструктури, контролював запуск проекту швидкісних потягів “Інтерсіті”. Саме вони отримують прибуток від оренди рекламних площин та вирішують, що дивляться на 540 екранах у швидкісних потягах понад 260 тисяч пасажирів щомісяця. І рекламні носії в нових поїздах не обмежуються лише екранами.

Для розміщення реклами на моніторах керівництво УЗШК обрало донецьке ТОВ “Ай Ком”. І “Ай ком” – не єдина компанія із донецьким корінням. Випуск бортового журналу та постерів у вагонах УЗШК довірила іншій компанії донецького походження – ТОВ “Офісер”. Її власник – Едуард Толстов у соцмережах не приховує, що є частиною креативної команди вже відомого нам “Ай Кому”.

Інша компанія, “Креативні комунікації”, має можливість показувати рекламу в потягах при підключенні до Wi-Fi. Її керівник – також донеччанин – Андрій Будяк, очільник телеканалу Колеснікова під назвою “Скіф-2”, а перед тим PR-менеджер компанії “Конті”, що також належить екс-міністру інфраструктури.

На наш запит щодо надання копій угод з рекламними посередниками, “Укрзалізниця” відповіла відмовою.

Юристи вважають, що відмова надавати цю інформацію є прямим порушенням закону і цілком може означати, що переможець конкурсу офіційно сплачує символічні гроші, а реально розраховується якимось іншими чином. “Найвірогідніше, коли проводять такі конкурси, їх проводять під конкретні фірми. Тобто, фактично, за найменшою маржою або навіть за безцінь здають в оренду майно, яке мало б орендуватися за мільйони і отримувати відповіді доходи, які надходили б у місцевий чи державний бюджет”, – пояснив юрист Центру протидії корупції Олександр Литвин.