Марія Горбань, Слідство.Інфо

Спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Нацполіцію та Генпрокуратуру розслідувати стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та «Бігус.інфо». Заяву розмістили на сторінці спільноти.

У заяві «Ініціативи 34» йдеться, що від вересня 2018 року охоронці олігарха Ріната Ахметова стежили за журналістом Михайлом Ткачем і знімальною групою програми розслідувань «Схеми: корупція в деталях». Також під час роботи над розслідуванням масштабної корупції в оборонному секторі помітили стеження журналісти команди «Бігус.Інфо». Вони повідомили про зовнішнє спостереження та чергування невідомих біля редакції.

«Ми вимагаємо, щоб Національна поліція та Генеральна прокуратура розпочали розслідування за фактами цих злочинів для виявлення та покарання тих, хто чинить тиск на журналістів», — ідеться в заяві «Ініціативи 34».

Медіаюристка Інститут розвитку регіональної преси Людмила Панкратова прокоментувала Слідству.Інфо, що повідомити правоохоронні органи про стеження — це перше, що повинні зробити журналісти.

«Найперше, чому це треба зробити, — щоб такі дії проти журналістів припинилися. А далі вже офіційне слідство повинно встановити, хто і коли проводив це стеження, чим це загрожує і чи є в цьому склад злочину», — сказала вона.

За словами Людмили Панкратової, якщо довести, що за журналістами дійсно стежили, винуватцям загрожуватиме штраф до 200 неоподаткованих мінімумів (3400 гривень) або арешт до 6 місяців.