Павла Гречківського та Олексія Маловацького повторно обрали членами Вищої ради правосуддя під час з’їзду адвокатів України. Про це йдеться на сайті фундації DEJURE.

Гречківський та Маловацький стали членами Вищої ради юстиції у квітні 2015 року. Відповідно до 131 статті Конституції одна й та сама людина не може бути членом цього органу двічі поспіль. Але, як раніше пояснював Слідству член Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков, у межах судової реформи Вищу раду юстиції перейменували у Вищу раду правосуддя. Цим і скористалися Гречківський та Маловацький, подавшись нібито до новоствореного органу.

За словами Михайла Жернакова, їхнє обрання ще можна оскаржувати в суді.

«Але і Гречківський, і Маловацький є чинними членами Вищої ради правосуддя, один пов’язаний з «Народним фронтом», інший — з БПП. Можете уявити, наскільки взагалі реально скасовувати їхнє призначення», — сказав він.

У вересні 2016 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павла Гречківського затримали під час вимагання хабара — майже 13 мільйонів гривень. За це він нібито повинен був забезпечити запорізькій компанії потрібне рішення в судах усіх трьох інстанцій. «Ще одна велика риба», — написав тоді Луценко у Facebook.

Однак, попри заяви очільника ГПУ, слідчі кваліфікували злочин лише як «замах на шахрайство». Згідно з розслідуванням Слідства.Інфо, спільником Павла Гречківського міг бути заступник голови Верховного Суду Богдан Львов. Але в Генпрокуратурі це так і не змогли підтвердити. Впродовж усього розслідування Павла Гречківського не відстороняли від роботи у Вищій раді правосуддя. А наприкінці жовтня 2018 року повністю виправдали в суді.

Юрист ТОВ «Юридична компанія «Юс Новітас», член Вищої ради юстиції (на той час) Олексій Маловацький, Київ, 12 червня 2015 року. Фото Мусієнко Владислав / УНІАН

Олексій Маловацький фігурував у переписках нардепа-втікача Онищенка, про що Слідство.Інфо розповідало в розслідуванні «Клуб Книголюбів». Згідно з перепискою, Онищенко домовлявся з Юлією Тимошенко, щоб члени її партії підтримали Маловацького на таємному голосуванні як члена ВРП від Верховної Ради. Раніше Маловацький також працював у виборчому штабі Петра Порошенка.