Голова Херсонської обласної держадміністрації Андрій Гордєєв, якого активісти руху «Хто замовив Катю Гандзюк» називають одним із замовників убивства активістки, написав заяву на звільнення за власним бажанням.

Про це повідомляє «Українська правда».

Фото документу, датованого 5 квітня, оприлюднив у себе на Facebook нардеп «Блоку Петра Порошенка» Олександр Співаковський.

Як зауважив Співаковський, це власне рішення Гордєєва, щоб нібито «дати можливість слідству прозоро і чітко виявити всі обставини жахливого вбивства».

«Наступний крок — це поліграф! Остаточне рішення за Президентом України», — додав нардеп.

Як повідомила виконавча директорка Центру протидії корупції Дар’я Каленюк, заяву Гордєєв підписав після розмови з Петром Порошенком 6 квітня.

Нагадаємо, журналісти Слідства.Інфо під час роботи над фільмом «Гандзюк: Системне вбивство» з’ясували, що Андрій Гордєєв міг впливати на офіційне розслідування. Про це під час телефонної розмови журналістці Слідства.Інфо розповів заступник Гордєєва Євген Рищук.

За словами Рищука, Гордєєв мав зустріч з головою СБУ Василем Грицаком і домовився, щоб правоохоронці не вели розслідування проти нього. На той час справу вбивства активістки розслідувала саме Служба безпеки.

Журналістам Гордєєв спершу підтвердив, що говорив з Грицаком про справу Гандзюк, однак згодом відмовився від своїх слів.

Голову херсонської адміністрації Андрія Гордєєва, як і його заступника Євгена Рищука, активісти називають одним із замовників убивства Катерини Гандзюк. Але наразі вони не є підозрюваними у справі.

Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв (ліворуч) та голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер у Херсоні, 26 листопада 2018 року. 6 листопада Верховна Рада створила ТСК з розслідування відомостей щодо нападів на Гандзюк та інших громадських активістів. Фото Паршина Ірина / УНІАН

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла. 17 серпня 2018 року правоохоронці затримали одного з імовірних організаторів нападу на Гандзюк Сергія Торбіна під час спроби втекти з Херсона.

В організації злочину працівники СБУ підозрюють Олексія Левіна, якого оголосили в розшук, та очільника Херсонської обласної ради Владислава Мангера. Основним мотивом убивства активістки офіційне слідство називає її публічну позицію щодо підпалів лісу й корупційної вирубки. Сама Гандзюк також вважала Мангера ймовірним замовником замаху на неї.

Слідство.Інфо отримало документи правоохоронців, які доводять, що заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук також міг бути причетним до незаконних підпалів 600 гектарів лісу, про які писала Гандзюк. Однак підозру йому так і не оголосили.

Окрім цього, журналісти Слідства.Інфо дізналися, що помічник нардепа Миколи Паламарчука Ігор Павловський, якого офіційне розслідування називає співорганізатором убивства, зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші «гарячі» для розслідування дати. Окрім цього, у розпорядженні Слідства.Інфо з’явилося відео, на якому Олексій Левін розповідає, як Євген Рищук просив «якось покарати» Катерину Гандзюк.