Марія Горбань, Слідство.Інфо

Екс-депутат від «Батьківщини» Дмитро Крючков розповів під час судового засідання, що очільник НАБУ Артем Ситник нібито отримував «неправомірну вигоду» — 500 тисяч доларів. Чого саме стосувався хабар, Крючков не уточнював, однак сказав, що повідомляв про це ГПУ.

Про це Слідство.Інфо дізналося під час судового засідання Солом’янського суду столиці про обрання Дмитрові Крючкову запобіжного заходу. 

За даними «Схем», екс-депутат від «Батьківщини» Дмитро Крючков через керовану ним компанію «Енергомережа» організовував у 2015 році схеми виведення коштів з державних обленерго, зокрема, в інтересах бізнесменів Ігоря та Григорія Суркісів, а також народного депутата з фракції БПП Ігоря Кононенка.

Крючков підчас засідання сказав, що угоди «Енергомережі» були підписані на «цілком законних підставах».

«Наприкінці 2014 року Турчинов доручив Міненерго провести конкурс по підбору компанії для імпорту електроенергії. Але за результатами конкурсу обрали дві компанії — ДТЕК і «Енергомережу», які порівну поділили об’єми поставок електроенергії. Ми поставляли її на цілком законних підставах», — сказав він.

За словами Крючкова, одразу після підписання контракту до нього звернулися «люди Порошенка» з пропозицією поділитися корпоративними правами «Енергомережі». Також підозрюваний розповів про декілька зустрічей з Ігорем Кононенком «на основі телефонних розмов із президентом».

Загалом виступ Крючкова в суді тривав понад дві години.

Колишній народний депутат, екс-голова правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитро Крючков під час засідання суду з розгляду клопотання про обрання йому запобіжного заходу в Солом’янському районному суді Києва, 17 квітня 2019 року. Синиця Олександр / УНІАН

Екс-нардепа затримали ввечері 15 квітня в аеропорту «Бориспіль». Напередодні Крючкова екстрадували з Німеччини. Його затримали в Баварії торік у квітні на підставі міжнародного ордера на арешт.

Крючкова підозрюють у завданні збитків державі на понад 346 мільйонів гривень.