Марія Горбань, Слідство.Інфо

Сьогодні, 5 листопада, Голосіївський райсуд обрав запобіжний захід екс-голові Апеляційного суду Криму Валерію Чорнобуку. Він пробуде під арештом до 1 січня 2019 року.

Чорнобука затримали 3 листопада в Києві, на вулиці Вітряні гори. Екс-суддю підозрюють у державній зраді. Ще у 2014 році він нібито допомагав кримським судам перейти на роботу за російським законодавством. Його розшукували більш ніж півроку. Спершу чоловіка намагалися затримати у Дніпрі, але він утік від правоохоронців.

Чорнобук очолив Апеляційний суд Криму в лютому 2011 року. До цього він також працював у судах Києва, Дніпра і Криму. За версією слідства, під час російської спецоперації по анексії півострова екс-суддя активно співпрацював з окупантами. Також він закликав своїх колишніх колег учити законодавство РФ і отримувати російські паспорти.

Утім, незважаючи на дії, у яких підозрюють Чорнобука, після анексії Криму він повернувся на материкову частину України і перевівся до Апеляційного суду Дніпропетровської області. Екс-суддя навіть певний час працював радником мера Дніпра Бориса Філатова. Прокуратура Криму оголосила його в розшук лише 11 липня 2018 року.