Частину коштів з будівництва “Вікторії” вивели на підставні компанії. Ймовірно, ці гроші розікрали. Реконструкція табору загалом обійшлась Одесі у понад 60 мільйонів гривень, 46 з яких підрядники отримали до пожежі. Про те, як перераховувалися кошти “Слідство.інфо” дізналося з матеріалів кримінального провадження, яке розслідує поліція. Аналіз компаній показав, щонайменше 4 фірми, які нібито надавали послуги з будівництва “Вікторії”, існують лише на папері. Та є складовими схеми з виведення коштів.

Фіктивні компанії, через які виводилися гроші з реконструкції “Вікторії”, фігурують і в десятках інших кримінальних проваджень. Журналісти з’ясували, що вже після пожежі в таборі за організацію мережі підставних фірм, в яку входять і ці фірми, засудили одеського юриста Олександра Наумовського.

Його постать непримітна, утім, відомо, що він був кандидатом в місцеві депутати від “Народної партії”, до 2009 року її членом був і мер Одеси Геннадій Труханов. Утім, значно цікавішими є зв’язки засудженого юриста. Він мав спільний бізнес з екс-депутатом Одеської міської ради Володимиром Русінєком. Останнього одеське видання “Думська” називало близьким до міського голови Одеси Геннадія Труханова.

Володимир Русінєк також має спільні справи з одним із найближчих соратників мера Одеси – Ігорем Чижевським. Він був помічником Труханова та, за даними ЗМІ, допомагав меру Одеси виїхати за кордон, коли антикорупційні органи відкрили провадження проти останнього.

Журналісти проаналізували сотні офіційних документів і з’ясували цікаву закономірність: фіктивні фірми, на які виводили гроші з “Вікторії”, обслуговували й інші проекти Одеської мерії. З цими компаніями співпрацювали не лише генеральний забудовник “Вікторії”, але й низка інших великих підрядників міськради. Зокрема, на компанію “Арт світ стар” перераховували бюджетні кошти з капітального ремонту трьох будинків у центрі міста. Та виводило гроші одне з комунальних підприємств Одеської мерії. За офіційними документами, ця фіктивна компанія, нібито, виконувала на об’єктах міської ради субпідрядні роботи.