Генеральна прокуратура збирається обрати запобіжний захід обвинуваченому в замовчуванні вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк Ігорю Павловському. Останні 4 місяці запобіжний захід йому не продовжували начебто через стан здоров’я.
Про це ГПУ повідомило Слідство.Інфо у відповіді на запит журналістів.
Також у Генпрокуратурі намагаються встановити причини його відсутності на судових засіданнях.
«Генеральною прокуратурою України … вирішується клопотання щодо внесення запобіжного заходу обвинуваченому П. та вживаються інші передбачені процесуальним законом заходи, спрямовані на встановлення обставин його систематичного неприбуття до Приморського районного суду Одеси», — відповіли в ГПУ.
Фігурант справи про вбивство Катерини Гандзюк 15 жовтня вкотре не з’явився на засідання суду. Це була вже четверта спроба розпочати судовий розгляд. Причиною неявки начебто було лікування на стаціонарі в Одесі, хоча, як згодом активісти з’ясували, що востаннє він з’являвся в лікарні ще у вересні.
Павловський перебував під вартою з листопада 2018 року, однак зі зміною підозри у квітні цього року йому змінили й запобіжний захід на нічний домашній арешт з носінням електронного браслета. Термін запобіжного заходу сплив 26 червня і, як повідомляли в ГПУ, його не продовжували через стан здоров’я підозрюваного. Хоча наприкінці липня Павловський відвідав футбольний матч в Одесі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Гандзюк: як готували напад
Ігоря Павловського раніше підозрювали в організації нападу на Гандзюк, однак кілька місяців тому Генпрокуратура пом’якшила йому статтю й наразі він обвинувачується лише в замовчуванні злочину. Тобто офіційне слідство вважає, що Павловський не брав участі в організації злочину, а тільки знав про нього й мовчав. Найсуворіше покарання, яке може отримати Павловський — три роки ув’язнення.
Попри «пом’якшення» підозри Павловському, редакція Слідства.Інфо володіє інформацією, яка вказує, що його дії в цій історії були спрямовані не на приховування злочину, а на безпосередню співучасть у ньому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Роль Павловського в нападі на Гандзюк: замовчував чи організовував?
Крім того, під час роботи над фільмом «Гандзюк: системне вбивство», Слідство.Інфо з’ясувало, що Павловський активно зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші важливі для слідства дати.
На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла.