Генеральна прокуратура збирається обрати запобіжний захід обвинуваченому в замовчуванні вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк Ігорю Павловському. Останні 4 місяці запобіжний захід йому не продовжували начебто через стан здоров’я.

Про це ГПУ повідомило Слідство.Інфо у відповіді на запит журналістів. 

Також у Генпрокуратурі намагаються встановити причини його відсутності на судових засіданнях.

«Генеральною прокуратурою України … вирішується клопотання щодо внесення запобіжного заходу обвинуваченому П. та вживаються інші передбачені процесуальним законом заходи, спрямовані на встановлення обставин його систематичного неприбуття до Приморського районного суду Одеси», — відповіли в ГПУ.

Відповідь Генпрокуратури на запит журналістки Слідства.Інфо

Фігурант справи про вбивство Катерини Гандзюк 15 жовтня вкотре не з’явився на засідання суду. Це була вже четверта спроба розпочати судовий розгляд. Причиною неявки начебто було лікування на стаціонарі в Одесі, хоча, як згодом активісти з’ясували, що востаннє він з’являвся в лікарні ще у вересні.  

Павловський перебував під вартою з листопада 2018 року, однак зі зміною підозри у квітні цього року йому змінили й запобіжний захід на нічний домашній арешт з носінням електронного браслета. Термін запобіжного заходу сплив 26 червня і, як повідомляли в ГПУ, його не продовжували через стан здоров’я підозрюваного. Хоча наприкінці липня Павловський відвідав футбольний матч в Одесі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Гандзюк: як готували напад

Ігоря Павловського раніше підозрювали в організації нападу на Гандзюк, однак кілька місяців тому Генпрокуратура пом’якшила йому статтю й наразі він обвинувачується лише в замовчуванні злочину. Тобто офіційне слідство вважає, що Павловський не брав участі в організації злочину, а тільки знав про нього й мовчав. Найсуворіше покарання, яке може отримати Павловський — три роки ув’язнення.

Попри «пом’якшення» підозри Павловському, редакція Слідства.Інфо володіє інформацією, яка вказує, що його дії в цій історії були спрямовані не на приховування злочину, а на безпосередню співучасть у ньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Роль Павловського в нападі на Гандзюк: замовчував чи організовував?

Крім того, під час роботи над фільмом «Гандзюк: системне вбивство», Слідство.Інфо з’ясувало, що Павловський активно зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші важливі для слідства дати.

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла.