Генеральна прокуратура планує змінити підозру обвинуваченому в замовчуванні злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк — Ігорю Павловському.

Про це в ефірі шоу “Що це було?” на “24 каналі” повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

За його словами, прокуратура перегляне деякі процесуальні рішення у справі, які були ухвалені за попереднього керівництва. Зокрема, і щодо одного з ключових фігурантів справи Ігоря Павловського.

“Мова йде (про те – РЕД.), що зараз наші прокурори планують змінити підозру на більш важку кваліфікацію. Ми, швидше за все, відмовимося від угоди з Павловським, оскільки він погоджувався давати покази. Зараз він це робити відмовляється”, – розповів Рябошапка.

Наразі Ігоря Павловського обвинувачують у замовчуванні злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк, хоча раніше підозрювали в організації нападу. Редакція Слідства.Інфо також володіє інформацією, яка вказує, що його дії в цій історії були спрямовані не на приховування злочину, а на безпосередню співучасть у ньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Гандзюк: обвинувачення щодо Павловського передали до суду

За словами Руслана Рябошапки, у Генпрокуратурі переглянуть позицію офіційного слідства щодо ролі Павловського в нападі на Гандзюк.

“Власне, це один із тих моментів, які зараз будуть змінені в ході розслідування. Є деякі інші речі, про які не можна говорити публічно, але які є”, – додав він.

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала майже 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада 2018 року Катерина Гандзюк померла.

Павловський перебував під вартою з листопада 2018 року, але зі зміною підозри у квітні цього року йому змінили й запобіжний захід на нічний домашній арешт з носінням електронного браслета. Термін запобіжного заходу сплив 26 червня і, як повідомляли в ГПУ, його не продовжували через стан здоров’я підозрюваного. Хоча наприкінці липня Павловський відвідав футбольний матч в Одесі. Нещодавно Слідству.Інфо повідомили в Генпрокуратурі, що Павловському знову оберуть запобіжний захід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Євген Рищук просив «якось покарати Катерину Гандзюк» – Левін

Напередодні, 5 листопада, Ігор Павловський вкотре не з’явився на засідання суду. Це була вже п’ята спроба розпочати судовий розгляд. Раніше причиною неявки обвинуваченого начебто було лікування на стаціонарі в Одесі, хоча, як згодом активісти з’ясували, що востаннє він з’являвся в лікарні ще у вересні.  Під час роботи над фільмом «Гандзюк: системне вбивство», Слідство.Інфо з’ясувало, що Павловський активно зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші важливі для слідства дати.