Катерина Лихогляд, Анна Бабінець, Слідство.Інфо

Заступник голови Херсонської ОДА звертався до підозрюваного в убивстві Катерини Гандзюк з проханням «якось покарати» активістку та обіцяв заплатити за це. Про це йдеться у відео, яке є в розпорядженні Слідства.Інфо.

«До мене одного разу звернувся Рищук, це власник кінного клубу, — розповідає Олексій Левін співрозмовнику на відео. — Це було в кінному клубі, я там відпочивав. Він приїхав і каже: «У мене є до тебе делікатна справа. Є така Катерина Гандзюк, треба її якось покарати — облити фекаліями чи щось таке. Я готовий за це добре заплатити». Я сказав, що цією темою не займаюся та спитав, який його інтерес. Він каже: «Мені треба розвиватися, вона мені заважає, скрізь пхає свого носа».

Під час розмови Олексій Левін також зауважив, що не думає, що Рищук причетний до облиття кислотою, але в тому, що Гандзюк заважала Рищуку, впевнений на сто відсотків.

У розмові зі Слідством.Інфо Євген Рищук заперечив сам факт знайомства з Олексієм Левіним (колишнє прізвище Москаленко). Він запевняє, що такої зустрічі не було.

Кінний клуб, про який каже Левін, це, ймовірно, клуб «Гран Прі», розташований в Олешківському районі поблизу Херсона. Ним дійсно володіє Євген Рищук.

Олексій Левін фігурує у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк як підозрюваний. Однак ще в серпні він залишив Україну та перебуває за кордоном. За версією офіційного слідства, Олексій Левін пов’язує виконавців нападу на Гандзюк з імовірним замовником Владиславом Мангером. На сьогодні слідчі все ще не допитали Левіна.

Журналістам Слідства.Інфо вдалося поспілкуватися з Левіним телефоном. Він сказав, що жодного стосунку до нападу на Гандзюк не має. Інтерв’ю з Олексієм Левіним опубліковане у фільмі «Гандзюк: системне вбивство», спецпоказ якого відбувся в Києві 25 березня.

Заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук під час засідання Тимчасової слідчої комісії (ТСК) з розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів, у Херсоні, 29 листопада 2018 р. 6 листопада Верховна Рада створила ТСК з розслідування відомостей щодо нападів на Гандзюк та інших громадських активістів. Фото Гусаков В’ячеслав / УНІАН

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня. Її облили концентрованою сірчаною кислотою біля під’їзду власного будинку. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла. 17 серпня 2018 року правоохоронці затримали одного з імовірних організаторів нападу на Гандзюк Сергія Торбіна під час спроби втекти з Херсона.

В організації злочину працівники СБУ підозрюють Олексія Левіна, якого оголосили в розшук, та очільника Херсонської обласної ради Владислава Мангера. Основним мотивом убивства активістки офіційне слідство називає її публічну позицію щодо підпалів лісу й корупційної вирубки. Слідство.Інфо отримало документи правоохоронців, які доводять, що заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук також міг бути причетним до незаконних підпалів 600 гектарів лісу, про які писала Гандзюк. Однак підозру йому так і не оголосили.

Окрім цього, журналісти Слідства.Інфо дізналися, що помічник нардепа Миколи Паламарчука Ігор Павловський, якого офіційне розслідування називає співорганізатором убивства, зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші «гарячі» для розслідування дати.