Марія Горбань, Слідство.Інфо

Заступник голови Херсонської облдержадміністрації Євген Рищук написав заяву про звільнення одразу після звільнення свого керівника Андрія Гордєєва. Про це Рищук повідомив у Facebook.

«Я прийшов до ОДА на запрошення Андрія Гордєєва та йду разом з ним. Як мені здається, так і має бути», — написав він.

Нагадаємо, журналісти Слідства.Інфо під час роботи над фільмом «Гандзюк: Системне вбивство» з’ясували, що Андрій Гордєєв міг впливати на офіційне розслідування. Про це під час телефонної розмови журналістці Слідства.Інфо розповів саме Євген Рищук.

За словами Рищука, Гордєєв мав зустріч з головою СБУ Василем Грицаком і домовився, щоб правоохоронці не вели розслідування проти нього. На той час справу вбивства активістки розслідувала саме Служба безпеки.

Журналістам Гордєєв спершу підтвердив, що говорив з Грицаком про справу Гандзюк, однак згодом відмовився від своїх слів.

Голову херсонської адміністрації Андрія Гордєєва, як і його заступника Євгена Рищука, активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» називають одним із замовників убивства активістки. Але наразі вони не є підозрюваними у справі. Рищук у своєму дописі також згадав про ініціативу.

«Я вірю, що рано чи пізно ми знайдемо справжнього замовника. Щодо мене, я все сказав у СБУ, пройшов поліграф і готовий допомагати всім, хто шукає справжнього замовника», — сказав він.

Зліва направо: голова Херсонської обласної ради, підозрюваний у вбивстві Катерини Гандзюк Владислав Мангер, голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв та його заступник Євген Рищук. Фото — Слідство.Інфо

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла. 17 серпня 2018 року правоохоронці затримали одного з імовірних організаторів нападу на Гандзюк Сергія Торбіна під час спроби втекти з Херсона.

В організації злочину працівники СБУ підозрюють Олексія Левіна, якого оголосили в розшук, та очільника Херсонської обласної ради Владислава Мангера. Основним мотивом убивства активістки офіційне слідство називає її публічну позицію щодо підпалів лісу й корупційної вирубки. Сама Гандзюк також вважала Мангера ймовірним замовником замаху на неї.

Слідство.Інфо отримало документи правоохоронців, які доводять, що заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук також міг бути причетним до незаконних підпалів 600 гектарів лісу, про які писала Гандзюк. Однак підозру йому так і не оголосили.

Окрім цього, журналісти Слідства.Інфо дізналися, що помічник нардепа Миколи Паламарчука Ігор Павловський, якого офіційне розслідування називає співорганізатором убивства, зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші «гарячі» для розслідування дати. Окрім цього, у розпорядженні Слідства.Інфо з’явилося відео, на якому Олексій Левін розповідає, як Євген Рищук просив «якось покарати» Катерину Гандзюк.

Голова Херсонської обласної держадміністрації Андрій Гордєєв, якого активісти руху «Хто замовив Катю Гандзюк» називають одним із замовників убивства активістки, напередодні написав заяву на звільнення за власним бажанням.