Марія Горбань, Слідство.Інфо

На останньому спільному засіданні Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів конкурс до Вищого антикорсуду залишили ще двоє «сумнівних» кандидатів.

Під час останнього засідання з конкурсу вибули суддя Придніпровського райсуду Черкас В’ячеслав Піковський і доцентка Одеської юридичної академії Ірина Смазнова.

Вячеслав Піковський не зміг пояснити, яким чином його сім’я змогла придбати квартиру в Києві за 1,7 мільйона гривень. Також міжнародні експерти мали питання до автівок членів його родини. Зокрема, до Nissan Rogue 2016 року випуску, який належить сестрі Піковського, та Hyundai Elantra, записану на матір.

Ірина Смазнова вказала різну інформацію у декларації кандидата на посаду та податковій декларації. У першій жінка зазначила, що отримала 50 тисяч гривень від підприємницької діяльності, а у фіскальну службу повідомила про понад чотири мільйони гривень прибутку. Перед засіданнями кандидатка пояснила ГРМЕ, що вказала меншу суму, бо «хотіла захистити себе і свою сім’ю від тих, хто може побачити цей дохід і вчинити кримінальні дії стосовно них».

Після спільних засідань Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії конкурс до Вищого антикорупційного суду залишили 42 кандидатиЗагалом розглянули 49 претендентів на посаду суддів до Антикорсуду, в доброчесності яких раніше сумнівалися експерти. Семеро учасників переконали експертів у своїй доброчесності, вони пройшли до наступного етапу конкурсу — співбесід, які почнуться 30 січня.

Уже навесні у Вищому антикорупційному суді повинні почати розглядати справи щодо топ-корупціонерів.