Начальник Одеської митниці Держмитслужби Михайло Грібанов подав позов до Окружного адмінсуду Києва (ОАСК), у якому просить поновити його на попередній посаді.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з повідомлення пресслужби суду.

«Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Державної митної служби, датований 22 травня 2020 року, про припинення державної служби та звільнення з посади Грібанова М.О. Водночас, позивач просить суд поновити його на посаді начальника Одеської митниці», — зповідомляють в ОАСКу.

Наразі ОАСК вирішує питання про відкриття провадження за цим позовом.

Зазначимо, що 13 травня правоохоронці затримали начальника відділу митного посту «Чорноморськ» на отриманні 1,3 тисячі доларів хабаря. Як повідомили в Службі безпеки, вони підозрюють керівництво Одеської митниці Держмитслужби в організації масштабної корупційної схеми при розмитненні товарів. За даними правоохоронців, в оборудці були задіяні начальники відділів митного оформлення постів «Одеса» та «Чорноморськ», які вимагали хабарі від компаній-імпортерів. Частину з цих коштів, за даними СБУ, передавали безпосередньо керівництву Одеської митниці.v

Того ж дня місцеве видання «Думская» про затримання на хабарі тодішнього начальника Одеської митниці Михайла Грібанова а також опублікувало відео, на якому правоохоронці начебто затримують посадовця. Утім, на наступний день Грібанов спростував інформацію про те, що його затримали на хабарі, хоча визнав, що під час обшуків на нього дійсно одягли кайданки.

15 травня на засіданні колегії Державної митної служби за участю міністра фінансів Сергія Марченка та виконуючого обов’язки голови Держмитслужби Ігоря Муратова Грібанов отримав попередження про звільнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто керує новою українською митницею

Грібанова призначили на посаду керівника Одеської митниці у березні 2020 року. Протягом останніх років на держслужбі Грібанов не працював. У декларації звільненого чиновника — будинок на майже 500 квадратів у селі Лісники під Києвом, дві квартири в Києві та одна в окупованому Криму, два автомобілі BMW 730LD 2017 року та Volkswagen Jetta 2016 року випуску. Також Грібанов задекларував 22,5 тисяч євро, 29,5 тисяч доларів та 667 тисяч гривень готівки.