Марія Горбань, Слідство.Інфо

Підозрюваний у держзраді екс-суддя Валерій Чорнобук намагався оскаржити ухвалу Голосіївського райсуду Києва про продовження запобіжного заходу у вигляді арешту до 28 лютого. Апеляційний суд столиці залишив рішення райсуду без змін.

Про це Слідство.Інфо дізналося на судовому засіданні.  

Захист Чорнобука заявляв про відвід колегії суддів Апеляційного суду через їхні нібито «необґрунтовані рішення» щодо продовження запобіжного заходу та арешту майна підозрюваного. А також вимагав скасувати арешт на майно екс-судді, однак Апеляційний суд вимоги не задовольнив. 

Раніше Верховний суд скасував постанову Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді. Згідно з рішенням суду від 28 листопада, підозрюваний у державній зраді екс-голова Апеляційного суду Криму тепер може повернутися на роботу в Дніпровський апеляційний суд, де працював після анексії півострова.

Валерія Чорнобука затримали 3 листопада в Києві за підозрою в державній зраді. За версією слідства, у 2014 році він допомагав кримським судам перейти на роботу за російським законодавством і закликав місцевих суддів вивчати закони РФ й отримувати російські паспорти. Після анексії Чорнобук переїхав на материкову Україну, працював і жив у Дніпрі, певний час працював радником міського голови Дніпра Бориса Філатова. Прокуратура Криму оголосила його в розшук 11 липня 2018 року.