Марія Горбань, Слідство.Інфо

Вища рада правосуддя відсторонила на півтора місяця від роботи суддю Турківського райсуду Львівської області Луку Кріля. Про це повідомляється на сайті ВРП. Він єдиний суддя в цьому суді.

Суддю відсторонили за клопотанням керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. 19 лютого він зможе повернутися на роботу, якщо САП не внесе нового клопотання про відсторонення від діяльності на час розслідування.

Прокурори САП затримали Луку Кріля 19 грудня при отриманні частини хабара. За версією слідства, суддя вимагав 1 тисячу євро за непритягнення до відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Як повідомила прес-служба СБУ, його затримали на робочому місці.

За інформацією САП, цей же суддя навесні 2018-го розглядав аналогічну справу щодо цього ж водія та закрив її за закінченням терміну давності.

Суддя Лука Кріль від літа 2018 року єдиний суддя в Турківському райсуді. Він же обіймає посаду в.о. голови суду. Як повідомила Слідству.Інфо заступниця керівника апарату Турківського райсуду Оксана Кудрич, на сьогодні суд «паралізований».

«Ми вже неодноразово зверталися у Вищу кваліфікаційну комісію суддів, Вищу раду правосуддя, Державну судову адміністрацію, щоб нам забезпечили ще суддю та розв’язали питання з незаповненими посадами. Поки що нічого. Зараз ми повторно відправляємо листи, бо весь район лишається без суду», — прокоментувала Кудрич.

(Головне фото — суддя Лука Кріль, 1 листопада 2018 року, джерело — Судова влада України)