Марія Горбань, Слідство.Інфо
Перед допитом у Генпрокуратурі директор НАБУ Артем Ситник сказав журналістам, що не отримував хабара від компанії Дмитра Крючкова. А заява екс-нардепа й голови правління «Енергомережі» Крючкова про те, що компанія начебто передала керівнику бюро 500 тисяч доларів за сприяння в слідстві, є лише «підходом захисту».
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Що стосується заяви пана Крючкова, то це такий невеликий плагіат, тому що минулого разу таку саму суму називав народний депутат Онищенко. Тобто така заява — не новина в підходах захисту», — сказав Артем Ситник 10 травня перед допитом у ГПУ.
З Крючковим, за його словами, він не знайомий і ніколи не бачився.
Також директор НАБУ повідомив, що Крючков досі не надав свідчень детективам бюро по суті пред’явленої підозри.
«Можливо, давав прокурорам САП, але мені про це нічого не відомо. Наскільки я знаю, він уже двічі не з’явився до ДБР, напевно тому, що сказати нічого», — сказав Ситник.
Крючкова підозрюють у завданні збитків державі на понад 346 мільйонів гривень.
За даними «Схем», екс-депутат від «Батьківщини» Дмитро Крючков через керовану ним компанію «Енергомережа» організовував у 2015 році схеми виведення коштів з державних обленерго в інтересах бізнесменів Ігоря і Григорія Суркісів, а також народного депутата з фракції БПП Ігоря Кононенка.
Екс-нардепа затримали ввечері 15 квітня в аеропорту «Бориспіль». Напередодні його екстрадували з Німеччини. Крючкова затримали в Баварії торік у квітні на підставі міжнародного ордера на арешт.
Дмитра Крючкова взяли під варту 17 квітня з можливістю внесення застави — 7 мільйонів 11 тисяч гривень. Хоча прокурори САП клопотали про майже в 50 разів більший розмір застави — понад 346 мільйонів гривень.
Тоді очільник САП Назар Холодницький повідомляв Слідству.Інфо про наміри оскаржити заставу, оскільки 7 мільйонів — занадто мала застава, яка не гарантувала б, що підозрюваний не буде переховуватися від офіційного слідства.
Під час судового засідання екс-депутат Крючков розповів, зокрема, що очільник НАБУ Артем Ситник нібито отримував «неправомірну вигоду» — 500 тисяч доларів. Чого саме стосувався хабар, Крючков не уточнював, однак сказав, що повідомляв про це ГПУ.
Дмитра Крючкова випустили з-під варти 22 квітня. Заставу за нього вніс його адвокат Олександр Лисак.
7 травня Київський апеляційний суд Апеляційний суд не змінив розмір застави за Крючкова.