Дружина призначеного Порошенком чиновника йде на вибори від «Слуги народу»

Мар’яна Мотрунич, Слідство.Інфо

Партія «Слуга народу» оприлюднила список своїх кандидатів на мажоритарних округах. Зокрема, президентська сила висуває Ірину Борзову дружину колишнього гумориста «Вінницьких перців» і призначеного Порошенком чиновника Сергія Борзова.

Мажоритарниця на Вінницькому виборчому окрузі №14 раніше не брала участі в політичній діяльності і не обіймала державних посад. Але її чоловік Сергій Борзов працює в ДУСі (Державному управлінні справами) з 2014 року. Тоді на посаду заступника голови відомства його призначив Петро Порошенко. Ця структура забезпечує діяльність і побут президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів та Ради національної безпеки і оборони й інших державних органів України.

Фото з Facebook Ірини Борзової

У 2016 році підвідомче Державному управлінню справами ДП «Укржитлосервіс» видало Борзову та всій його родині свідоцтво на право власності на квартиру у багатоповерхівці на бульварі Лесі Українки в Києві. Комерційна вартість дарунку ДУСі, як з’ясували журналісти-розслідувачі, 2-2,5 тисяч доларів за квадрат. Загалом житло тоді могло коштувати понад 10 мільйонів гривень. За місяць після отримання квартири, дружина Борзова зареєструвала у власність BMW 2016 року випуску. Ринкова вартість такої машини – 40-65 тисяч доларів.

Після обрання президентом країни Володимира Зеленського, Борзов отримав підвищення у цьому відомстві. Тепер він очолює ДУСю. Нещодавно Зеленський  підписав указ про призначення його тимчасовим виконувачем обов’язків керівника.

До державної служби Борзов заробляв на життя жартами у складі команди КВК «Вінницькі Перці». Його тесть батько Ірини Борзової теж відомий гуморист, він 10 років очолював компанію «АМіК» Олександра Маслякова. Ця компанія є організатором російської телепрограми  «КВН».

Ірина Борзова є головою громадської організації «Розвиток. Розвиток» і керує благодійним фондом, названим своїм іменем. Жінка також має частку у вінницькій будівельній компанії «Сайбор», та разом зі своїм батьком Наумом Барулею є співвласницею готелю в Судаку. Нещодавно «Громадський рух ЧЕСНО», який моніторить діяльність політичних партій, виявив, що Борзова та її батько перереєстрували свій кримський бізнес відповідно до російського законодавства.

У партії «Слуга народу» про Ірину Борзову повідомляють таке: «Вінничанка, закінчила Вінницький державний аграрний університет за спеціальністю «Менеджер-економіст». Підприємець, голова й засновниця Благодійного фонду та ГО «Всеукраїнське об’єднання Розвиток».

Слідство.Інфо зафіксувало батька Ірини Борзової, Наума Барулю на з’їзді партії в Ботанічному саду в червні цього року.

Гуморист Наум Баруля на з’їзді партії “Слуга народу”, в Києві, 9 червня 2019 року

Друзі, наша команда журналістів-розслідувачів існує завдяки вам! Кожна ваша гривня може стати новим розслідуванням. Тисність «Підтримати» в правому верхньому кутку сторінки.

Або тисніть на посилання: http://bit.ly/2IlxAxW 

ми в соцмережах

напишіть нам