Марія Горбань, Слідство.Інфо

Вища кваліфікаційна комісія суддів визнала 31 із 44 кандидатів до Верховного Суду такими, що відповідають посадам суддів, і допустила їх до останнього етапу конкурсу. Хоча раніше Громадська рада доброчесності надала негативні висновки щодо них.

Засідання ВККС відбувалися від 19 до 26 лютого. До фіналу конкурсу потрапили, зокрема:

Чинний голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, який понад 10 разів брав участь в ухваленні рішень на користь «суддів Майдану», неодноразово порушував строки розгляду справ, а в 1991-94 роках працював суддею в Росії.

Тетяна Малашенкова, що також входить до складу Вищої ради правосуддя, раніше працювала юристкою Петра Порошенка, а під час роботи у ВРП ухвалювала рішення на користь «суддів Майдану», а також проти судді-викривачки Лариси Гольник.

Як повідомляло Слідство.Інфо, на попередніх засіданнях кваліфікаційної комісії до останнього етапу конкурсу також допустили, зокрема, суддів Максима Тітова, Олексія Бринцева, Михайла Вільгушинського, Геннадія Гришина та Єлизавету Євграфову.

Загалом у конкурсі до Верховного суду взяли участь понад 70 кандидатів, щодо яких Громадська рада доброчесності надала негативні висновки. До етапу співбесід дійшло 44 з них. Тепер кандидати чекатимуть на формування остаточного рейтингу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Суддівська кров»: успішна історія «дяді Юри» та крах суддівської династії

 (Головне фото — будівля Верховного Суду України (Кловський палац) в Києві, 8 жовтня 2009 року. Фото Володимира Гонтара / УНІАН)