Експерти знайшли серйозні порушення у будівництві табору “Вікторія”.

Група незалежних експертів, яких залучили до розслідування трагедії в одеському таборі “Вікторія” на вимогу батька загиблої Соні Мазур, виявила грубі порушення в будівництві. Незалежні фахівці виявили пустоти в перекриттях будівельних конструкцій будинків, які були зведені так само, як і згорілий корпус.

Порожнини в стінах і стелі могла стати причиною швидкого згоряння дерев’яних будинків, де жили діти. Про це йдеться у фільмі Слідство.Інфо – “Вікторія: Трагедія пустоти”.

Фахівці зайшли на територію табору майже через 10 місяців після пожежі. Журналістам вдалося зафільмувати їхню роботу. Окрім дослідження на попелищі, фахівці також провели комплекс робіт в ідентичних вцілілих будиночках “Вікторії”. І вже в перші години роботи виявили порушення, які раніше не помітило офіційне слідство, – пустоти у стінах і стелі корпусів. Порожнини в конструкціях, вважають експерти, могли створювати тягу і таким чином сприяти швидкому поширенню вогню з першого поверху на дах. Утім, остаточно це стверджувати можна буде лише  після офіційного оголошення результатів експертизи.

Слідство.Інфо показало виявленні порушення не залученому до процесу фахівцю – ліцензованому експерту з будівництва Віталієві Куцю та ознайомили його з проектом реконструкції табору. Інженер-будівельник підтвердив, що під час спорудження корпусів було допущено грубі порушення. Отвори в перекритті не були заповнені негорючими матеріалами, як того потребують будівельні норми. “Це призводить до швидкого розповсюдження факторів пожежі: токсичних продуктів горіння, диму, температури і самого полум’я”, – зазначив він.

Експерт зауважив, що відповідно до будівельного проекту, дерев’яні перекриття між поверхами повинні були опиратися вогню 45 хв і тримати полум’я і дим на першому поверсі. Дівчата, які загинули в “Вікторії”, жили на 2-му поверсі. Якби порожнеча була заповненою, а дерево в місці займання якісно оброблене, діти мали би час на порятунок. 

Будівля у таборі “Вікторія” вигорів за півгодини. Незалежні екcперти, які працюють в таборі, виявили також інші порушення під час будівництва. Зокрема, протипожежна обробка деревини, на яку Одеса витратила понад мільйон бюджетних гривень, місцями в будинках взагалі відсутня. Вона потрібна для того, щоб дерево довше опиралося вогню і полум’я не поширювалося швидко.  

Нагадаємо, що залучити до розслідування незалежних фахівців у червні цього року дозволив Приморський райсуд Одеси. Суд ухвалив клопотання Олексія Мазура, донька якого загинула в дитячому таборі “Вікторія”. На місці трагедії нині працюють фахівці незалежного інституту судових експертиз (Україна), а також – іноземці з Міжнародного інституту експертиз (Естонія).