Марія Горбань, Слідство.Інфо

Детективи Національного антикорупційного бюро прийшли з обшуком в офіс Агентства з розшуку та менеджменту активів. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Як ідеться в повідомленні, обшуки проводять у межах розслідування ймовірного зловживання владою. Окрім службовців АРМА, за версією детективів, до цього також можуть бути причетними судді та представники правоохоронних органів. Імовірна сума збитків — понад 9 мільйонів гривень.

У НАБУ також повідомляють, що обшуки пов’язані з кримінальним провадженням щодо ймовірного протиправного заволодіння майном агропромислової групи «Росток-Холдинг». Цю справу НАБУ розслідує від січня 2019 року.

У вересні 2018 року Харківський райсуд наклав арешт на майно «Росток-Холдингу», яке передали Агентству. Керівництво агропромислової групи підозрюють у незаконному заволодінні понад 21 мільйоном доларів.

Своєю чергою АРМА передало в управління майно групи «Росток-Холдинг» наприкінці січня 2019-го. Управителем стала компанія I AND YOU GROUP UKRAINE. Однак адвокати «Росток-Холдинг» звинуватили Агентство в непрозорості конкурсу на управління — АРМА нібито провела конкурс без оцінки майна та відбору управителя, не оголосила про початок конкурсу та закінчила його ще до завершення терміну подачі пропозицій учасниками. Окрім цього, компанія-переможець начебто є прямим конкурентом «Росток-Холдингу», що може свідчити про конфлікт інтересів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Камінь спотикання Межигір’я: чому АРМА та прокуратура не можуть порозумітися

Табличка з написом «Національне антикорупційне бюро України» на будівлі відомства, в Києві, 30 листопада 2017 року. Фото Гонтар Володимир / УНІАН