Перший заступник голови Служби безпеки України Павло Демчина подав позов до суду щодо захисту честі і гідності проти директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, позивається високопосадовець через заяву Ситника щодо причетності Демчини до інформаційної кампанії проти нього.

“Я звернувся до Солом’янського районного суду з позовом до директора НАБУ Артема Ситника. Приводом стали безпідставні заяви пана Ситника на комітеті Верховної Ради з питань запобігання корупції. Він звинуватив мене у причетності до інформаційної кампанії, направленої проти нього”, — розповів Демчина.

У київському метрополітені 1 жовтня з’явилася реклама НАБУ від імені Артема Ситника з гаслом “Я викрию топ-корупціонерів”. Реклама анонсувала засідання профільного комітету Верховної Ради та її онлайн-трансляцію. Вже наступного дня реклама зникла.

Фото “Укрінформ”

Національне антикорупційне бюро заявило, що не причетне до її розміщення. На засіданні профільного комітету ВР Ситник назвав цю рекламу “брутальними та брудними кроками  зі сторони окремих фігурантів справ, які розслідує антикорупційне бюро”, після чого пригадав справу Демчини.

“Мабуть, я єдиний чиновник, який був безкоштовно прорекламований. Вважаю це надзвичайно брудними кроками зі сторони пана Демчини. Захищатися потрібно у більш цивілізований спосіб”, – розповів Ситник.

Також заступник голови СБУ заявив, що піде у відставку, якщо суд підтвердить звинувачення НАБУ у незаконному збагаченні. Антикорупційне бюро розпочало своє розслідування після матеріалу Слідства.Інфо “Демчина з іншого життя”.

Згідно з декларацією за 2015 рік Павло Демчина офіційно мешкав у відомчому гуртожитку СБУ, не маючи власного житла, автівки чи заощаджень. Утім, матір трьох його дітей та громадянська дружина Ольга Воловчук є власницею чотирьох автівок та дорогої нерухомості. Лише заміський маєток, який, до слова, не значиться у публічному реєстрі нерухомості, оцінюють у близько 10 мільйонів гривень.