Марія Горбань, Слідство.Інфо

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти восьми членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Їх підозрюють у «самовільному присвоєнні владних повноважень».

Про це повідомляє «Закон і Бізнес», посилаючись на кримінальне провадження.

У документі фігурують восьмеро членів ВККС — голова комісії Сергій Козьяков, його заступник Станіслав Щотка, а також Валентина Устименко, Михайло Макарчук, Тетяна Весельська, Анастасія Заріцька, Микола Мішин та Юрій Тітов.

За версією детективів, вони продовжують брати участь у засіданнях комісії — проведенні кваліфікаційного оцінювання суддів, доборі нових суддів тощо — попри те, що термін їхніх повноважень уже закінчився.

«Це пов’язано з різними прочитаннями закону, який кілька разів змінювався. Змінилися строки перебування членів ВККС на посаді — тепер це чотири роки замість шести», — пояснив Слідству.Інфо член Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков. Як він зазначив, члени кваліфкомісії, ймовірно, «трактують цей закон по-іншому».

На думку Михайла Жернакова, це виглядає як політична гра.

«Один із можливих сценаріїв цієї гри — визнати, що ці люди не мали повноважень, а отже всі їхні рішення від моменту припинення повноважень, зокрема щодо Вищого антикорупційного суду, можна скасувати, — сказав він. — Якщо в них дійсно не було повноважень, то де всі були починаючи з жовтня-листопада минулого року?»

Як раніше розповідало Слідство.Інфо, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Юрій Тітов має трьох родичів, які працюють суддями в різних регіонах України — дві племінниці та син. Окрім цього, син Юрія Тітова Максим успішно переміг у конкурсі до Верховного суду, добір до якого проводила ВККС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Суддівська кров»: успішна історія дяді Юри та крах суддівської династії

Табличка на будівлі Державного бюро розслідувань, в Києві, 30 січня 2019 року. Фото Іванов Олексій / УНІАН