Марія Горбань, Слідство.Інфо

Солом’янський райсуд Києва відсторонив від посади заступника голову Держагентства водних ресурсів, якого 7 березня затримали на хабарі. Про це йдеться в ухвалі суду.

За версією слідства, посадовець вимагав 50% статутного капіталу компанії «Агро Ленд» та половину подальшого прибутку. За це він повинен був допомогти компанії продовжити на 5 років дозвіл на використання Бучацького водосховища для рибальства та очищення дна водойми. Перемовини тривали кілька місяців.

Навесні 2019-го держслужбовець змінив вимоги, і, замість половини статутного капіталу фірми та її прибутку, захотів 8 тисяч доларів. Він сказав, що договір про продовження співпраці вже підписали, й компанія може отримати екземпляр угоди, якщо заплатить цю суму. Працівник компанії зустрівся з чиновником 6 березня та передав йому 8 тисяч доларів, після чого його затримали правоохоронці.

Наступного дня Солом’янський суд столиці обрав чиновнику запобіжний захід — тримання під вартою на два місяці з альтернативою внесення застави 130 прожиткових мінімумів, тобто 250 тисяч гривень. Водночас прокуратура клопотала про заставу у 2 мільйони.

Якщо суд доведе вину посадовця, йому загрожуватиме від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна без права займати певні посади строком до 3 років.

Головне фото — Facebook Лариса Сарган