Марія Горбань, Слідство.Інфо

30 суддів Окружного адмінсуду Києва не з’явилися до Вищої кваліфкомісії суддів на оцінювання 17 квітня. Як повідомив Слідству.Інфо член Громадської ради доброчесності Роман Маселко, всі вони надали довідки про «тимчасову непрацездатність».

«Згідно з відповідями ВККС, в усіх була довідка про непрацездатність. Тобто одночасно 30 суддів захворіли, що дуже малоймовірно», — сказав він.

Зокрема, на оцінювання не проходили Євгеній Аблов, Руслан Арсірій, про яких Слідство.Інфо писало раніше, та голова суду Павло Вовк.

При чому, за словами Романа Маселка, деякі судді стали «непрацездатними» лише на один день — саме на 17 квітня. Зокрема, судді Ігор Качур, Віталій Амельохін і Володимир Калеберда вже наступного дня після оцінювання були на роботі й ухвалили рішення, яким назвали націоналізацію ПриватБанку незаконною. А суддя Огурцов не з’явився на оцінювання 17 квітня через «непрацездатність», але того ж дня, згідно з реєстром судових рішень, брав участь у судових засіданнях.

«Я впевнений, що абсолютна більшість принесла підроблені документи, — сказав Маселко. — ВККС має доступ до баз даних, також вони можуть звернутися із запитом до закладів, які видали ці довідки, щоб ті підтвердили їх».

За його словами, якщо суддя не прийшов на оцінювання без поважної причини, це може стати підставою для звільнення.

Будівля Окружного адміністративного суду міста Києва, 18 квітня 2019 року. Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Гонтар Володимир / УНІАН

Раніше саме Київський адміністративний окружний суд поновив на посаді голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, а також 20 грудня 2018 року визнав звільнення ректорки НМУ ім. Богомольця Катерини Амосової незаконним.

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Євген Аблов пізніше поскаржився на допис у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Пост стосувався саме ухвали судді про поновлення на посаді ректорки НМУ Богомольця Катерини Амосової.

Згодом саме Окружний адміністративний суд Києва заборонив Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

Також троє суддів Окружного адмінсуду — Ігор Качур, Володимир Келеберда, Віталій Амельохін — ухвалили рішення, згідно з яким націоналізація ПриватБанку визнана незаконною. Один з них називав війну на Донбасі «громадянською», другий — фіктивно розлучався з дружиною, а третій отримав у власне користування службову квартиру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День народження Аблова: політики, скандальні судді та головний військовий прокурор