Конкурс до Вищого антикорупційного суду розпочався у серпні цього року. Саме ця установа розглядатиме корупційні справи щодо топ-посадовців, які зараз розслідує Національне антикорупційне бюро. А сам конкурс має на меті відібрати найпрофесійніших суддів з бездоганною репутацією.

Наприклад, суддя Господарського суду Луганської області Сергій Масловський у своїй декларації не вказав жодної автівки. Однак ще у серпні 2017 року поліція оштрафувала суддю за порушення правил дорожнього руху, а в лютому 2018-го він був учасником аварії на дорозі. Тож, ймовірно, суддя користується машиною, але приховує цей факт. Про це розповідає Фундація DEJURE, яка перевіряє кандидатів на посаду у Вищий антикорупційний суд.

Щоправда, аж дві машини є у матері судді Масловського – їй належить шестирічний позашляховик Kia Soul та нова легкова автівка Mazda 6. Сам суддя у своєму ж досьє пише, що його матір пенсіонерка. Тож, ймовірно, вона не мала власних грошей на придбання автівок. Та й це ще не все – суддя досі залишається засновником “Української юридичної компанії “Грааль”, хоча мав передати в управління усі свої корпоративні права.

Ще одна кандидатка до Вищого антикорупційного суду – адвокатеса з Києва Оксана Кушнір – не задекларувала прибуток родичів. Вона не вказала в документі доходи свого сина, який працює секретарем в одному з судів столиці. Хоча сам він задекларував за 2017 рік майже 140 тисяч гривень заробітної плати.

А от адвокат і приватний детектив Валерій Березинець, який також пробує свої сили в конкурсі до антикор суду, взагалі забув задекларувати сина. Так, у декларації за 2017 рік він згадує про нього, а в декларації кандидата на посаду (за той самий період) – уже ні. Березинець раніше вже подавався на конкурс у Державне бюро розслідувань та Верховний суд, але не пройшов.

(Головне фото: dtkt.com.ua)