Правоохоронні органи Болгарії не видають Україні Олексія Біленького, екс-заступника генерального директора з розвитку роздрібної мережі “Лукойл Україна”, підозрюваного у численних зловживаннях та махінаціях щодо участі в тендерах “Укрзалізниці”. Про це йдеться у матеріалі болгарського видання “Біволь”, підготовленого спільно із журналістами Слідства.Інфо.

За інформацією журналістів, колишнього топ-менеджера розшукує Спеціалізована Антикорупційна Прокуратура України (САП). Українські антикорупційні органи підозрюють Біленького у масштабних економічних злочинах, зокрема привласненні майна та отриманні доходів від незаконної діяльності.

Інормація взята із сайту Київського національного економічного університету

За проханням українських антикорупційних органів Інтерпол оголосив Біленького у міжнародний розшук. Втім, пошуки місцевої поліції Болгарії обмежились лише за місцем прописки Біленького. Справу про його переслідування правоохоронні органи Болгарії припинили.

За даними НАБУ, Біленький займався привласненням майна держпідприємства “Укрзалізничпостач” – доньки Укрзалізниці, відмиванням грошей, отриманні доходів від незаконної діяльності, ухиленням від сплати податків та фальсифікацією документів.

Для того, щоб отримати незаконні прибутки в Україні, Олексій Біленький разом із спільниками уклали ряд фіктивних угод з фірмами-”одноденками”, чим нанесли фінансову шкоду бюджету України на 306 тис. євро. На цьому оборудки Біленького не завершилися. У 2016 році через одну із своїх фірм він запропонував поставити кріпильні елементи на суму 4,6 млн євро, в той час, як їхня реальна вартість була всього 2,9 млн євро. Лише припинення процедури з проведення торгів завадило Біленькому вкотре заробити на махінаціях з державними закупівлями, вважають у САП.

Зазначимо, журналісти видання “Біволь” не лише знайшли резиденцію екс-топ-менеджера на болгарському Чорномор’ї, де Біленького не шукали офіційні слідчі але й встановили, що він отримав громадянство країни всього за 9 місяців свого перебування в Болгарії. Законність отримання Біленьким громадянства Болгарії встановлює Держагентство Нацбезпеки Болгарії. Хоч поки результатів перевірки немає, дуже ймовірно, що Олексій Біленький громадянство Болгарії збереже.

Вілла Олексія Біленького в Созополі. Фото видання “Біволь”

Якщо українські слідчі доведуть вину Біленького, то  вкрадені ним гроші, а частина з них, ймовірно, інвестована в болгарську нерухомість можуть повернути в український бюджет. Йдеться про один поверх вілли на березі Райської затоки у м.Созопол вартістю близько 35 тис. євро, дві ділянки дикого берега загальною вартістю понад 51 тис. євро, земельна ділянка з доступом до води за 75 тис. євро та птахоферма, що коштує близько 51 тис. євро.

Головне фото: 112.ua