Марія Горбань, Слідство.Інфо

Батько загиблої дівчинки в пожежі у таборі «Вікторія» Олексій Мазур просить Державне бюро розслідувань відкрити кримінальне провадження проти міського голови Одеси Геннадія Труханова.

Відповідну заяву, яка є в розпорядженні Слідства.Інфо, Олексій Мазур подав 17 травня. Як повідомила адвокатка родини Мазурів Оксана Муравська, заяву подали через невиконання судового рішення. Відповідно до рішення Одеського окружного адмінсуду, табір “Вікторія” має бути закритим до повного усунення порушень, які можуть призвести до надзвичайних ситуацій. Однак своїм розпорядженням міський голова Одеси Геннадій Труханов дозволив заселити сотню дітей у кам’яні будівлі табору вже у серпні цього року.

«На сьогодні є чинним рішення Одеського окружного адмінсуду про заборону діяльності табору «Вікторія». Відповідно, це невиконання рішення суду. А також — неналежне виконання обов’язків і зловживання службовим становищем міським головою Одеси», — сказала адвокатка Слідству.Інфо.

 

У вересні 2018 року команда Слідства.Інфо оприлюднила фільм-розслідування про трагедію в дитячому таборі «Вікторія». Журналісти знайшли докази розкрадання коштів і численних порушень при будівництві табору, вироки за які ніхто наразі не отримав.

У березні 2019-го група міжнародних експертів, які провели комплексну незалежну пожежно-технічну та будівельну експертизу табору «Вікторія», встановила, що пожежу спричинив залишений кип’ятильник. Про це Слідство.Інфо дізналося з висновку експертизи, яку призначив суд на вимогу батька загиблої під час пожежі Соні Мазур.