Нардеп-утікач Олександр Онищенко намагався через близьке оточення президента вирішити свої проблеми з законом. Зокрема, просив вплинути на Національне антикорупційне бюро, яке на той момент почало розслідувати газові оборудки парламентаря.  Це випливає з листування Олександра Онищенка, яке опинилося у розпорядженні Слідства.Інфо.

27 січня 2016 року Онищенко вперше згадує в листуванні з Сергієм Березенком про проблеми через розслідування НАБУ : “Можете узнать за что на меня НАБУ натравили? Я говорил на 4 (ред. – кабінет президента Порошенка), он в курсе. Обещал разобраться. Может я что-то не так делаю?”. Через тиждень нардеп знову звертається до колеги: “Меня опять вызвали в НАБУ на допрос. Цирк устраивают. Я так понимаю, это из-за 3700 (ймовірно, йдеться про проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про вибори народних депутатів України”, голосування за який кілька разів було “провалене” депутатами – ред.). И вообще по ней я могу помогать, но не хочу отвечать за нее”.  

Весною 2016-го Онищенко вже помітно нервує й знову пише Березенку: “Вы мне не можете прокомментировать ситуацию? Вчера юв (ред. – Юлія Тимошенко) по моей просьбе подписала поддержку яре и гро (ред. – Віталій Ярема та Володимир Гройсман). Сегодня утром у меня обыски???”.  На що Сергій Березнко відповідає, що це “беспредел” та в наступних повідомленнях обіцяє організувати зустріч з Петром Порошенком, і, як випливає з листування, Онищенко все ж відвідав президента напередодні втечі.

З листування випливає, що 29 червня 2016 року народний депутат Олександр Онищенко вчергове зустрівся з Сергієм Березенком. Як стало відомо згодом, у цей же день він вилетів у Лондон і в Україну офіційно не повертався.

Листування між народними депутатами завершилось через кілька днів, коли Онищенко зрозумів, як він сам пише, що його “кинули”. 5 липня 2016 року нещодавно обраний генеральний прокурор Юрій Луценко звернувся до Верховної Ради з проханням зняти недоторканність з Онищенка та дати дозвіл на його арешт. А через кілька годин Онищенко написав: “Почему так поступили со мной?”, але від Березенка відповіді так і не отримав.

Олександру Онищенку інкримінують корупційні зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності його компаній з ПАТ “Укргазвидобування”За версією слідства, до злочинної організації нардепа входило понад 20 осіб, а збитки державі оцінюється в понад 740 мільйонів гривень.