Екс-голова Фонду державного майна Ігор Білоус міг бути призначений на посаду в 2015 році внаслідок таємних домовленостей в українському парламенті. Зокрема, завдяки купівлі голосів фракції “Батьківщина” оточенням президента. Це випливає з листування нардепа-втікача Олександра Онищенка, яке опинилася в розпорядженні Слідства.Інфо.

Напередодні український уряд затвердив перелік з більш ніж 300 державних об’єктів, які мали бути приватизовані в 2015 році – на суму понад 17 мільярдів гривень. Перебіг приватизації  напряму мав залежати від нового голови Фонду. Тодішній лідер президентської фракції Юрій Луценко особисто пропонував на цю посаду Ігоря Білоуса. Раніше він обіймав посаду керівника Державної фіскальної служби і фігурував в корупційному скандалі.

Вранці 19 травня 2015 року народний депутат від БПП Сергій Березенко написав повідомлення Онищенку у месенджері WhatsApp з проханням: “Нужна поддержка по Билоусу от мадам. Решение вопроса по этой позиции уже сегодня вечером-завтра утром”. Онищенко стверджує, що саме Юлію Тимошенко політики в листуванні називали “мадам”, “дєвушкой” або “тьотєй”.

В той же день парламент затвердив кандидатуру Ігоря Білоуса на посаду голови Фонду держмайна. За його призначення проголосувало 11 з 14 присутніх членів фракції “Батьківщина”. На наступний день, 20 травня 2015 року, між політиками відбувся діалог у тому ж месенджері.

    • Что по тете? Не готово?, – уточнює Олександр Онищенко.
    • Наберите, – відповідає Сергій Березенко.
    • Документы получили, – пізніше пише Онищенко.
    • 1 книжка подтвержается? От моего помощника?, – уточнює Березенко.
    • Да +.

 

За твердженням нардепа Онищенка, так політики завуальовано вели перемовини про передачу грошей за голосування. “1 книжка”, зокрема, нібито означала 1 мільйон доларів.

Юлія Тимошенко інформацію про отримання грошей за голосування в інтерв’ю Слідству.Інфо заперечила та додала, що її команда на той час була частиною парламентської коаліції і підтримала ставленика президентського блоку абсолютно щиро.

Найближчим часом Слідство.Інфо опублікує повний архів листування Онищенка.

Головне зображення із сайту Фонду державного майна.