Марія Горбань, Слідство.Інфо

Кандидати до Вищого антикорупційного суду списували свої мотиваційні листи з журналістських статей, наукових робіт колег і навіть антикорупційної стратегії України.

Конкурс до нового Вищого антикорупційного суду триває з серпня. Саме цей суд буде займатись справами, які зараз ведуть детективи САП та НАБУ. Громадські організації та члени кваліфікаційної комісії перевіряють кандидатів на відповідність рівню життя задекларованим доходам, які рішення ними приймалися, чи були вони причетні до «справ Майдану» тощо. Про це розповідає Фундація DEJURE, яка аналізує кандидатів до нового суду. Раніше Слідство.Інфо вже писало про те, що не декларують кандидати до антикорсуду, а також про адвокатів серед учасників конкурсу, які задекларували сумнівно низькі статки. Цього разу ми зібрали потенційних суддів-плагіаторів.

До прикладу, адвокат із Вінниці Олександр Сарафанюк скопіював 14% свого мотиваційного листа зі статті в медіа. Раніше Сарафанюк вже брав участь у конкурсах до Верховного суду, Державного бюро розслідувань (ДБР) і прокуратури, але не пройшов. Також він був учасником телепроекту «Нові лідери» з ініціативою «Громадський омбудсмен», але до топ-100 не потрапив. У 2014 році адвокат пропонував безкоштовно допомагати держслужбовцям, яким погрожували звільненням через відмову їхати на провладні мітинги в Київ. Раніше був членом ВО «Свобода». До 2013 року залишав на своїй сторінці ксенофобські дописи, тепер же — активний критик влади в соцмережі.

Суддя Первомайського райсуду Миколаївської області Ірина Шикеря також використала чужий текст для свого мотиваційного листа. Два абзаци вона позичила з Розділу І Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 роки.

Доцент права ЧНУ імені Федьковича Сергій Боднар у своєму мотиваційному листі використав уривок наукової статті іншої людини. Окрім цього, у декларації родинних звязків кандидат не вказав, що члени його сім’ї працювали у правоохоронних органах. Так, його мати є провідним інспектором сектору логістики Чортківського відділку Нацполіції в Тернопільській області. Крім того, в анкеті кандидата Боднар написав, що його брат є військовослужбовцем СБУ в Чернівецькій області. Але в декларації цього не згадав.

(Головне фото – Громадське)