Суддя Вінницького міського суду Василь Антонюк збрехав у своїй декларації доброчесності і отримав за це дисциплінарну скаргу від Вищої ради правосуддя. Він не згадав, що у 2014 році виносив рішення проти майданівців.

З 2016 року кожен суддя щороку зобов’язаний подавати декларацію доброчесності та декларацію родинних зв’язків. Такі декларації є елементом прозорості. Так, у деклараціях доброчесності судді вказують про свій рівень прибутку і наскільки він відповідає способу життя, оскарження їхніх вироків у ЄСПЛ та прийняття рішень по “справах Майдану”.

У квітні 2017 року Вища рада правосуддя отримала заяву від члена Громадської ради доброчесності Романа Маселка з запитом перевірити декларації доброчесності судді Антонюка. Мовляв, у ній суддя вказав, що не приймав рішень, передбачених законом “Про відновлення довіри до судової влади в Україні” (тобто рішень у так званих справах Майдану). Насправді ж у січні 2014 року він засудив до арешту на п’ять днів вінницького майданівця Романа Чанкселіана. Його затримали неподалік місцевої ОДА із маскою на обличчі та металевим ланцюгом, який, за його словами, він тримав для самооборони.

Згодом Василь Антонюк пояснив, що таке рішення він прийняв, оскільки у Чанкселіана тоді знайшли небезпечний предмет – ланцюг. Тим не менш, його рішення все одно вважається рішенням проти учасників Євромайдану. А отже у своїй декларації доброчесності суддя не написав усієї правди за що і отримав скаргу. 

Далі Вища рада правосуддя визначатиме міру покарання для Антонюка. Йому можуть, зокрема винести догану чи навіть звільнити.

(Головне фото: Вінницький міський суд. Джерело: Вікіпедія. Автор: Tanya Shportak)