Військовослужбовці 425-го окремого штурмового батальйону «Скала» на покровському напрямку взяли у полон 8 росіян. «Слідство.Інфо» бачило, як захисники привезли полонених окупантів. 

Про це йдеться у репортажі «Слідства.Інфо». 

У Покровськ під’їхала автівка «Бредлі» зі штурмовиками, які взяли в полон вісьмох росіян.

– Це ви брали в полон росіян вісьмох?

– Так.

– Як ви?

– Нормально.

– Втомилися?

– Втомилися, а як же. Нічого, Україна понад усе!

Головний сержант роти 425-го окремого штурмового батальйону «Скала» з позивним «Замок» каже, що під час зміни штурмової групи захисники потрапили у близький бій з росіянами.

«Замок»

«Доїхало двоє бійців… Їхали змінювати штурмову групу, яка штурмувала посадку. Після чого закріпилися інженери з АГСниками (військові, які використовують станковий автоматичний гранатомет, ред.), разом дочекалися закінчення артобстрілу, щоб зачистити посадку від п*дарів (росіян, — ред.). Вони дійшли до краю, а там почався повний контакт з противником. Одного нашого поранило в перенісся. Відкотили хлопців і почали працювати мінометом і артвогнем по противнику. Внаслідок чого росіяни відкотилися у сусідню посадку»,— розповідає «Замок». 

Військовий говорить, що якраз у тій посадці захисники натрапили на ворожий бліндаж. 

«Хлопці там 57, 55 та 50, здається. Ну, такі чоловіки — дорослі, але бойові. Молодці! І троє хлопців молодші. Хлопці, коли почали зачищати цю посадку, натрапили на бліндаж, в якому сиділи п*дарки (росіяни, — ред.). Наші почали робити простріли, кидати гранати, казати їм: «давайте здавайтесь, а то ми тупо вас закидаємо». У підсумку з цього бліндажа вийшло 8 п*дарков (росіяни, — ред.), 9-й був 200-й», — каже «Замок».

Військовий «Гор» розповідає, що росіяни вирішили здатися: «Ми вступили в бій, і зрозумівши, що вони (окупанти, — ред.) всі програють і загинуть, вони рішили здатися. Ми прийняли їх… щоб обміняти на наших хлопців. Вони спочатку вели бій, але зрозуміли, що ми їх придавили і що вони загинуть».

Військовий «Гор»

За словами «Гора», у багатьох окупантів, документи яких він знаходив, є судимість: «Кац*пи напору бояться, якщо вони бачать його, то дають слабину. Коли там дивишся документи, то у всіх (росіяни, — ред.) статті. Це їхня «правова машина» працює, я так розумію, репресивна. Шиється справа і потім або ідеш на війну та реабілітуєшся, або ідеш пиляти ялинки до ведмедів».

Російські військові погодилися поспілкуватися з журналісткою «Слідства.Інфо» і розповіли, як потрапили у полон. 

Окупант «Радіф» каже, що здалися, бо злякалися: «Та злякалися ми! Українські солдати нас взяли у кільце, ми були вимушені здатися. Або нас вбили б усіх, або ми вимушені були здатися». 

Окупант «Радіф»

Український військовий розпитує по черзі кожного полоненого, для чого ті пішли на війну.

– А ти, гаврик, для чого контракт підписав? 

– Щоб зняти судимість, щоб не закрили. 

– А ти?

– Теж. 

– Теж саме.

– Судимість? За що?

– Псування лісного майна.

– Ти дрова крав чи що?

– (махає).

– Ну хоч вагонами, я сподіваюся?

– Ну, майже… Три колоски.

– За що судимість? Грабіж? 

– У 2018-му звільнений з наглядом, щоб зняти нагляд, треба було ходити 8 років… 

– Так тебе змусили підписати контракт? Слідчий чи що?

– Органи, які за нагляд відповідають. 

Читайте також: «Якби пішло більше людей від 18 до 25 років, то фронт тримався б міцніше»: 79-та окрема десантно-штурмова бригада працює на Курахівському напрямку