Під час передвиборчої кампанії партія «Слуга народу» отримала 90 мільйонів гривень пожертв за 2 квартал 2019 року. З 52 донорів 11 — адвокати, які переказали 6 411 830 гривень. 

Про це йдеться в матеріалі Слідства.Інфо «Спонсори «Слуги народу»: адвокати, бізнесмени та компанії з кримінальними провадженнями»

Один з цих юристів, Олександр Качура, засновник адвокатського бюро Kachura Lawyers, пройшов у Верховну Раду за списком партії «Слуга народу». 

«Я знаю команду, Володимира Олександровича (Зеленського), Івана Геннадійовича Баканова. До мене як до фахівця з виборчого права звернувся Володимир Олександрович. Ми поговорили та з першого дня фактично я в кампанії»,розповів Качура. 

Один зі спонсорів «Слуги народу», а нині — депутат від цієї партії Олександр Качура (на фото ліворуч) є засновником адвокатського бюро Kachura Lawyers. Він не знає, чому серед спонсорів партії опинилося аж 11 адвокатів. Трускавець (Львівська область), 1 серпня 2019 року. Шмаков Валерій / УНІАН

Окрім того, що юрист зайняв депутатське крісло в парламенті, нині він — позаштатний радник голови Офісу Президента Андрія Богдана. А також є членом громадської ради при Міністерстві юстиції та входить до експертної ради Верховної Ради з питань внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України. 

Олександр Качура працював адвокатом «Слуги народу» і компанії «Квартал 95». Компанія Качури Kachura Lawyers виграла справу про заборону серіалу «Свати» в інтересах «Кварталу 95». 

Крім грошового внеску, Качура надавав «Слузі народу» свій офіс. А його юристи й бухгалтери готували фінансову звітність партії для НАЗК. Бухгалтери з його компанії продовжать співпрацю з партією, сказав він Слідству.Інфо. 

Чому серед 52 громадян, які підтримали фінансово партію, опинилося аж 11 адвокатів, Качура не знає. Він припустив, що це збіг обставин, а кожного внескодавця, за його словами, він «не гуглив», принаймні такої задачі ніхто не ставив. Згадав тільки, що його молодший партнер по Kachura Lawyers Руслан Дідовець з власної ініціативи також фінансово підтримував партію.

Адвокати, які профінансували партію «Слуга народу» у 2 кварталі 2019 року:

Степанський Сергій Олександрович

Зурнаджи Євген Євгенович 

Качура Олександр Анатолійович

Кириченко Катерина Олександрівна 

Паньків Олег Васильович 

Крижов Сергій Володимирович 

Чернецький Костянтин Анатолійович 

Тичина Оксана Георгіївна 

Рубашка Андрій Сергійович 

Синенко Іван Віталійович 

Петрощук Артем Васильович 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес, який давав мільйони партії «Слуга народу», заперечує це