Марія Горбань, Слідство.Інфо

Заступника начальника відділу Управління карного розшуку Головного управління Нацполіції Києва Михайла Швалюка підозрюють у незаконному забагачені. Про це Слідству.Інфо повідомило власне джерело у правоохоронних органах.

Під час обшуку у кабінеті Швалюка вилучили понад 104 тисячі доларів. Поліцейський зміг підтвердити джерело походження лише 49 тисяч доларів, повідомили у Прокуратурі міста Києва. Загалом 104 тисячі доларів, тобто близько 2,5 мільйонів гривень він не вказував у своїй декларації.

Кошти виявили працівники Генеральної прокуратури ще в 2016 році, під час обшуків в іншому кримінальному провадженні. Утім, підозру в недостовірному декларуванні оголосили правоохоронцю лише зараз. Та це зробила не ГПУ, а прокуратура міста Києва. Їй матеріали кримінального провадження передали тільки наприкінці серпня цього року.

Зараз Михайла Швалюка підозрюють у недостовірному декларуванні (стаття 366-1 ККУ) та незаконному збагаченні (частина 2 статті 368-2 ККУ). Санкцією останньої статті передбачено позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.