Колишній військовий зізнався у вбивстві словацького журналіста-розслідувача Куцяка

Поділитися

Колишній словацький військовий Мірослав Марчек зізнався, що стріляв у журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його наречену Мартіну Кушнірову.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на словацьке видання Aktuality.

Марчек і троє інших людей є підозрюваними у справі вбивства журналіста Куцяка та його нареченої. У замовленні вбивства обвинувачують наближеного до партії влади мультимільйонера Маріана Кочнера, який перебуває під вартою у зв’язку з розслідуванням економічних злочинів.

За версією прокурорів причиною вбивства стала журналістська діяльність Куцяка. Як повідомляє Deutsche Welle, 27-річний Куцяк в останньому матеріалі, над яким працював перед смертю, досліджував зв’язки наближених прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з італійськими бізнесменами, пов’язаними з мафією.

Зокрема Ян Куцяк розслідував шахрайські схеми з дотаціями ЄС на розвиток сільського господарства в Словаччині й угодами, що укладали численні компанії Кочнера. Колишній шеф-редактор Куцяка Петер Барді у вересні 2017 року розповів, що Кочнер наказав стежити за журналістом і погрожував йому телефоном.

Яна Куцяка та його наречену Мартіну Кушнірову вбили 21 лютого 2018 року. Резонансне вбивство призвело до протестів у Словаччині, відтак у відставку подали прем’єр-міністр Роберт Фіцо, міністр внутрішніх справ Роберт Каліняк і глава поліції Тібор Гаспар.

Злата Кушнірова запалює свічку в пам’ять про дочку Мартіну. Журналіста Яна Куцяка та його наречену Мартіну Кушнірову вбили 21 лютого 2018 року. Фото: Павла Хольцова
Поділитися

Не менш важливі розслідування

Партія волонтерів і мільйони на піар: як витрачає гроші політсила Зеленського

Загалом політична сила Зеленського отримала 134 мільйони. Понад 74 — з них пустили на медійну розкрутку. Попри суттєвий грошовий обіг, “Слуга народу” вирішила не наймати співробітників. У партії говорять, що все тримається на ентузіазмі волонтерів.