Олександр Гуменюк, Слідство.Інфо

На таємній зустрічі в Ізраїлі екс-міністр енергетики Едуард Ставицький розповів заступникам генпрокурора про елітні квартири, якими начебто заволоділи і намагаються приховати народний депутат Мустафа Найєм та головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва. У відповідь заступники Генпрокурора Анжела Стрижевська та Євген Єнін попросили міністра-втікача надати додаткову інформацію з цього приводу.

Про це Слідство.Інфо дізналось з аудіозапису розмови таємної зустрічі Едуарда Ставицького з двома заступниками Генпрокурора Стрижевською та Єніним в Ізраїлі. Зустріч відбулася 13 листопада 2016 року і тривала близько години. На зустрічі чоловік з голосом схожим на голос екс-міністра (до якого присутні звертаються на ім’я Едуард – ред.), його захисники та українські чиновники обговорювали можливості владнання кримінального провадження на користь Ставицького та вели політичні дискусії.

В ході цієї розмови чоловік з голосом схожим на голос Едуарда Ставицького розповів про квартири антикорупціонерів, які начебто розташовані у скандальному будинку за адресою вул. Івана Франка, 11. Саме за цією адресою не так давно придбав квартиру народний депутат України Сергій Лещенко. Покупка нардепом елітного житла спричинила неабиякий резонанс в суспільстві та привернула пильну увагу громадськості до походження статків антикорупціонера.

На записі людина з голосом схожим на голос міністра-втікача запевняє, що Лещенко не єдиний, хто має житло в цьому будинку.

“Нет, так а там же у них у всех квартиры. И у Найема, и у… Нет, в этом доме. И у Найема, и у этой, у Севгиль – редактора главной “Украинской правды”. Просто у них на оффшоры оформлено, мне даже ребята сбрасывали документы”, – розповів на записі Едуард Ставицький.

І Севгіль Мусаєва, і Мустафа Найєм заперечили, що у них є елітна нерухомість  на Франка, 11.

“Я готовий подарувати будь-якій людині, починаючи від пана Ставицького, Стрижевській, пану Луценку і всім тим, хто працює проти нас, будь-яку квартиру, яка записана на мене в цій країні або в будь-якій іншій країні, якщо вони її знайдуть”, – сказав народний депутат Мустафа Найєм.

Журналісти Слідство.Інфо перевірили всіх власників квартир у будинку на вул. Франка, 11. Та жодна з квартир цього будинку не належить ані Мустафі Найєму, ані Севгіль Мусаєвій. А чи отримали заступники генпрокурора бажаний компромат на борців з корупцією Слідству.Інфо наразі невідомо.

Сам Едуард Ставицький під час телефонної розмови запевнив, що не пам’ятає усіх деталей зустрічі, а інформацію про квартири він читав на “багатьох сайтах”.

“Я насамперед не пам’ятаю цієї розмови, це по-перше. По-друге, в якому контексті це все було. А по-третє, на багатьох сайтах писали, що в цьому будинку жили такі-то люди. І все. Більше коментувати тут нічого”, – сказав він.