Агентство у справах держслужби та протидії корупції Казахстану оголосило про встановлення в школах, лікарнях і на дорогах країни банерів з емодзі для протидії корупції. Про це пише OCCRP з посиланням на портал Tengrinews.kz. Акцію влаштували в межах державного проекту по боротьбі з корупцією «Адалдық алаңы» — «Територія чесності».

Для боротьби з корупцією вирішили використовувати саме емодзі тому, що це «прості й зрозумілі образи сьогодення», які «змушують людей рефлексувати з приводу побаченого та прочитаного», сказав радник голови Агенції у справах держслужби та протидії корупції Нурдан Жасимбетов. На банерах використовують, зокрема, лозунги «Скажемо ні поборам у школах», «Скажемо ні хабарам на дорогах», «Скажемо ні подарункам у лікарнях» тощо.

Разом з ними використовуються емодзі. Один з брендових банерів виконаний у вигляді голосування в Insta-сторіз: «Що обереш ти?». Серед відповідей — «Відкритість, підзвітність, добропорядність» або «Бюрократія, корупція, формалізм».

Логотип проекту — три прямокутники, що перетинаються, які символізують регіони Казахстану та елементи, які, на думку влади, дозволяють позбутися корупції: прозорість і відкритість держорганів, комфортне середовище для отримання держпослуг і воля до змін. Його безкоштовно розробив казахстанський графічний дизайнер Dimasso.

Проект «Адалдық алаңы» запустили в грудні 2018 року після послання президента Казахстану «Зростання добробуту казахстанців: підвищення доходів та якості життя». Його мета — мінімалізація побутової корупції та підвищення довіри до влади, стверджують в Агенції у справах державної служби та протидії корупції.  

 

Логотип проекту — три прямокутники, що перетинаються, які символізують регіони Казахстану та елементи, які, на думку влади, дозволяють позбутися корупції: прозорість і відкритість держорганів, комфортне середовище для отримання держпослуг і воля до змін. Його безкоштовно розробив казахстанський графічний дизайнер Dimasso. Фото — Facebook «Адалдық алаңы»