Марія Горбань, Слідство.Інфо

Верховний суд поновив на посаді «суддю Майдану» Людмилу Козятник. Її звільнили після рішення Вищої ради правосуддя. Але під час розгляду скарги Козятник про поновлення на посаді Велика палата Верховного суду з’ясувала, що один із членів ВРП Павло Гречківський не підписав це рішення, хоча й мусив.

Про це Слідство.Інфо дізналося з постанови суду.

Вища рада правосуддя звільнила Людмилу Козятник 2017 року. Раніше вона працювала в Шевченківському райсуді Києва, а під час Революції Гідності засудила чотирьох людей за поїздку до резиденції екс-президента Януковича «Межигір’я».

Після звільнення Козятник подала скаргу до Верховного суду про поновлення на посаді. Підставою для задоволення скарги стало те, що Павло Гречківський — один із членів Вищої ради правосуддя, які ухвалювали рішення звільнити Козятник, — не підписав його.

Павла Гречківського нещодавно вдруге обрали до Вищої ради правосуддя, попри те, що згідно з Конституцією обіймати цю посаду не можна двічі поспіль

Як повідомив у Facebook член Громадської ради доброчесності Роман Маселко, головуючим на цьому засіданні Вищої ради правосуддя був Ігор Бенедисюк. Саме він повинен був проконтролювати, щоб рішення підписали всі члени ради.

«Це вже друге поновлення «судді Майдану» саме через грубе порушення Вищою радою правосуддя своїх же ж правил», — написав він.

Напередодні Ігор Бенедисюк потрапив у фінал конкурсу до Верховного суду, хоча Громадська рада доброчесності надала негативний висновок щодо нього. Бенедисюк понад 10 разів брав участь в ухваленні рішень на користь «суддів Майдану», неодноразово порушував строки розгляду справ, а в 1991-94 роках працював суддею в Росії.

Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк під час відкриття Орджонікідзевського районного суду в Запоріжжі, 9 лютого 2018 року. Фото — Прилепа Олександр / УНІАН

Павла Гречківського вдруге обрали до Вищої ради правосуддя, попри те, що згідно з Конституцією обіймати цю посаду не можна двічі поспіль.

У вересні 2016 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павла Гречківського затримали під час вимагання хабара — майже 13 мільйонів гривень. За це він нібито повинен був забезпечити запорізькій компанії потрібне рішення в судах усіх трьох інстанцій. Однак слідчі кваліфікували злочин лише як «замах на шахрайство».

Згідно з розслідуванням Слідства.Інфо, спільником Павла Гречківського міг бути заступник голови Верховного Суду Богдан Львов. Однак, впродовж усього розслідування Павла Гречківського не відстороняли від роботи у Вищій раді правосуддя. А наприкінці жовтня 2018 року повністю виправдали в суді.

(Головне фото  — скульптура в будівлі Верховного Суду України, Київ, 17 листопада 2014 року. Фото Володимира Гонтара / УНІАН)