Марія Горбань, Слідство.Інфо

В уряді Молдови знали про лобіювання прем’єр-міністром Павлом Філіпом зняття українських санкцій з «Молдавського металургійного заводу», що розташований на території так званої Придністровської молдавської республіки.

Про це повідомляє RISE Moldova.

Зокрема, заступниця глави уряду Молдови Крістіна Леснік підтвердила, що переписка про виключення заводу з санкційного списку велася на офіційному рівні.

«Я визнаю, що справді була офіційна переписка не лише на національному рівні, а й на міжнародному рівні, щодо питання металургійного заводу. Наш підхід збалансований, незалежно від того, зареєстрований економічний агент на правому чи на лівому берегу Дністра. Я підтверджую, що сьогодні цей юридичний агент юридично зареєстрований у нашому реєстрі», — прокоментувала вона виданню.

Також спецпредставник ОБСЄ в придністровському врегулюванні Франко Фраттіні сказав, що «важливо захищати інтереси людей, які працюють на цьому заводі».
«Ідеться про тисячі працівників, і заради них важливо зняти будь-які перепони. Ця територія — частина Молдови, ви повинні захищати інтереси людей, які працюють на цьому заводі», — сказав він.

Прем’єр-міністр Молдови Павел ФіліпФіліп просив президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Гройсмана «знайти рішення для розблокування діяльності» Молдавського металургійного заводу», розташованого на території так званої «ПМР». На фото — Філіп під час прес-конференції в межах саміту глав урядів ГУАМ, село Бульбоака, Молдова, 5 жовтня 2018 року. Мусієнко Владислав / POOL / УНІАН

Як стало відомо з розслідування журналістів RISE Moldova та програми «Схеми», Філіп просив президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Гройсмана «знайти рішення для розблокування діяльності» Молдавського металургійного заводу (ММЗ), розташованого на території так званої «Придністровської молдавської республіки».

ММЗ потрапив під українські санкції в травні 2018 року указом Петра Порошенка. Але за рік, 19 березня 2019 року в указі Порошенка з оновленим списком юридичних осіб, які підпадають під санкції, ММЗ уже не було. У розпорядженні журналістів опинилася копія листа прем’єр-міністра Молдови Павла Філіпа, в якому він просив українського прем’єра Володимира Гройсмана й президента Петра Порошенка виключити підприємство із санкційного списку.

На питання журналістів про зняття санкцій з Молдавського металургійного заводу, в РНБО відповіли, що таке рішення мотивовано пропозицією СБУ. Своєю чергою, в Службі безпеки сказали, що ініціатива належить Адміністрації президента України.

Депутати парламенту Молдови офіційно вимагають від прем’єр-міністра Павла Філіпа пояснити, чому він лобіював зняття українських санкцій з заводу, розташованого на території самопроголошеної «ПМР».