Мар’яна Мотрунич, Слідство.Інфо

Партія «За життя» отримує невеликі пожертви. Навіть після приєднання до неї Віктора Медведчука, у фінансових звітах політсили його спонсорства не видно. Загальний офіційний бюджет за три роки — близько 3 мільйонів гривень. У Києві три партійні організації розміщуються на 5 квадратних метрах, за що платять компанії очільника партії Вадима Рабіновича. А один з найактивніших осередків «За життя» в Дніпрі влаштовує для виборців квести й циркові вистави.

Тим часом згідно з останніми рейтингами, якби вибори відбувалися зараз, партія «Опозиційна платформа — За життя» посіла б 4 місце.

«Він буде допомагати»

Політичну партію «Центр» перейменували в «За життя» весною 2017 року. Її очолив нардеп Вадим Рабінович. У партії був і його колега, депутат Євгеній Мураєв, та нещодавно він залишив її та розпочав новий політичний проект — «Наші». Завдяки медіаресурсам партія «За життя» за два роки набула впізнаваності. Влітку 2018 року офіційно до неї приєднався Віктор Медведчук. А вже восени «За життя» та «Опозиційний блок» заявили про об’єднання.

Не зважаючи на статки партійців, таких як Вадим Рабінович, Віктор Медведчук та Нестор Шуфрич, у фінзвітах політсили згадується ім’я тільки Рабіновича, який витратився лише на нотаріальні послуги. Те, що Віктор Медведчук не вкладає кошти в партію, прокоментував Слідству.Інфо Вадим Рабінович: «Це сумно і я йому скажу, — сказав лідер партії й додав: — Він буде допомагати».  

Народний депутат України, лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабінович під час прес-конференції на тему: «Боротьба з корупцією — сенсаційна інформація про 1 млрд 850 млн», в агентстві УНІАН, Київ, 12 лютого 2018 року. Фото Гонтар Володимир / УНІАН

Донори «За життя»

Загалом торік центральний офіс партії отримав більш ніж мільйон гривень внесків. За час існування партії «За життя» донорами партії був Вадим Рабінович, народний депутат Євгеній Мураєв та його дружина Валерія Мураєва. Помічник Рабіновича Віктор Головко надає в оренду офіс для реєстрації місцезнаходження партії. А його син В’ячеслав підтримує сайт «За життя». Ще один помічник Рабіновича Андрій Альошин дає в користування вантажівку «Урал» 1988 року випуску. Нотаріальні послуги взяв на себе сам лідер партії.

У звіті «За життя» за другий квартал 2018 року центральний офіс отримав не більш ніж 800 тисяч гривень пожертв. Серед донорів опинилися співробітники охоронної фірми «ПКБ Кроун», донедавна — «Корпоративна безпека». Пожертви надійшли на рахунок партії в один день й однаковими сумами — по 14 999 гривень.

У звіті за четвертий квартал 2018 року зазначені чотири спонсори центрального офісу партії. Помічник депутата Рабіновича Віталій Голець вніс 30 тисяч гривень, Донатас Піскун з Вінниці — 130 тисяч. У 2018 році він профінансував вінницький осередок на 20 тисяч гривень. Він також пов’язаний з народним депутатом 7 скликання Володимиром Продивусом: Продивус — керівник Федерації боксу України, а Піскун — підписант цієї організації.

32 тисячі гривень пожертвував партії Олег Мажуго. Разом з Ростиславом Дубовим він володіє київською компанією «Торговий дім «Рост-2», основний вид діяльності якої «добування декоративного та будівельного каменю». Статутний капітал фірми — 100 гривень. Дубовий раніше оплатив партії витратити на рекламу на NewsOne на майже 400 тисяч гривень. До речі, торік «За життя» вперше оплатила послуги телеканалу «112 Україна» за рекламу на понад 600 тисяч.

Також минулого року Дубовий і Мажуго профінансували Луганський партійний осередок «За життя» на 63 тисячі гривень.

Дубовий раніше оплатив партії витратити на рекламу на NewsOne на майже 400 тисяч гривень. На фото — Ростислав Дубовий (третій ліворуч). Четвертий ліворуч — Віктор Медведчук. Фото — Facebook Ростислава Дубового

«За життя» в регіонах

З усіх регіональних осередків найбільше спонсорських внесків має осередок «За життя» з Дніпра. За 2018 рік вони відзвітувалися, що отримали 1,2 мільйона гривень спонсорських внесків. Такий внесок — це не тільки гроші, це можуть бути також послуги або оренда приміщення. Наприклад, місцева громадська організація «Народне партнерство» готувала матеріали для газети «Життя Дніпра». Партія оцінила її роботу в 600 тисяч гривень, а внесок співзасновника «Народного партнерства» Геннадія Гуфмана — у 56 тисяч гривень.

Громадська організація «Народне партнерство» готувала матеріали для газети «Життя Дніпра». Партія оцінила її роботу в 600 тисяч гривень. Фото — Facebook Дніпровська міська організація ПП «Опозиційна платформа — За життя»

У Дніпрі «За життя» активно працює з виборцями, зокрема проводить масові заходи. Організовує їх місцевий підприємець Олександр Лещенко. «Мене просили і я забезпечував… Я сам член партії та підприємець, який займається організацією масових заходів», — прокоментував Слідству.Інфо підприємець. У звіті є перелік заходів, які він організував — «Дякуємо за життя!», «Мовою серця», «Новорічний караван» та квест «Зажигай». Він надав партії послуг на 430 тисяч гривень.

Крім того, у звіті зазначено, що партія оплатила послуги Дніпровському державному цирку за новорічний захід — 22 тисячі гривень.

У звіті є перелік заходів, які організував місцевий підприємець з Дніпра для партії «За життя» — «Дякуємо за життя!», «Мовою серця», «Новорічний караван» та квест «Зажигай». Він надав партії послуг на 430 тисяч гривень. Фото — Facebook Дніпровська міська організація ПП «Опозиційна платформа — За життя»

Партійна організація в Запоріжжі — теж одна з найактивніших. Згідно з фінзвітом організація користується офісом на 38 квадратів, вартістю в півтора мільйона гривень, що належить компанії «ТРЦ Фабрика». Компанія входить у групу бізнесмена й депутата 5 скликання Верховної Ради Анатолія Шкрібляка. 135 тисяч гривень пожертвували партії «За життя» дві компанії — «Група компаній Арсенал» та «Асторія». Обома керує Андрій Розумович, він керівник запорізького осередку «За життя» та менеджер і співвласник кількох агентств нерухомості.  

Один офіс на три організації

Офіс в Києві партія орендує в асоціації «Українсько-ізраїльська торгова палата» Вадима Рабіновича. Річний звіт центральної організації за 2018 року свідчить, що 5 квадратних метрів приміщення обійшлися в 9 600 гривень за рік. Крім центрального офісу, на 5-ти квадратах туляться Київська міська та обласна організації партії. Загалом три партійні осередки сплатили торік близько 25 тисяч гривень тисяч оренди. Крім того, обласна політична організація з літа минулого року орендує приміщення на 8 квадратних метрів у Фастові Київської області.

Офіційна реклама

Реклама на телеканалах «112 Україна» та NewsOne в офіційних звітах партії майже не відображається. 112-му торік партія заплатила 600 тисяч гривень. Обидва телеканали пов’язані з Віктором Медведчуком через офіційного власника — Тараса Козака. Віктор Медведчук доєднався до партії влітку минулого року, а восени очолив політраду «За життя». Козак, до речі, офіційно в партію «За життя» не вступив.

Реклама на телеканалах «112 Україна» та NewsOne в офіційних звітах партії майже не відображається. 112-му торік партія заплатила 600 тисяч гривень. Обидва телеканали пов’язані з Віктором Медведчуком через офіційного власника — Тараса Козака. На скріншоті з ефіру телеканалу 122 Україна — Тарас Козак (ліворуч), Віктор Медведчук (у центрі), Вадим Рабінович (внизу)

Зовнішня політична реклама за минулий рік коштувала центральному офісу партії 160 тисяч гривень. Розміщення реклами на телебаченні — 603 тисяч гривень.

Відеоролики для партії створила одеська компанія «Джи Ен Консалтинг» за 5 тисяч гривень. Розміщувала рекламу харківська фірма «Тоніс – Центр». Рекламні послуги надавала фірма «САС», а плакатів на 20 тисяч гривень надрукував ФОП з Харкова Вадим Харченко. І «Тоніс – Центр», і «САС», і Вадим Харченко співпрацюють з Харківською міськрадою.

(Головне фото — рекламний щит політичної партії «ЗА ЖИТТЯ» на одній з вулиць у Львові, 18 січня 2019 року. Фото Паламарчук Павло / УНІАН)