Як українські олігархи вивели через кіпрське відділення ПриватБанку $5,5 млрд

Екс-голова Національного банку України Валерія Гонтарева нарекла це одним з найгучніших фінансових скандалів 21 століття.

Ідеться про ймовірне виведення 5,5 мільярдів доларів США з ПриватБанку  колись найбільшого комерційного банку країни. В організації схеми підозрюють двох олігархів-власників «Привату» — Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, яких звинувачують у виведенні з країни суми, яка приблизно дорівнює 5% ВВП. За інформацією суду, обидва останнім часом мешкали у Швейцарії, хоча є свідчення, що Коломойський також живе в Ізраїлі.

«Масштабні скоординовані шахрайські дії акціонерів і менеджменту банку завдали збитків державі мінімум на 5,5 мільярдів доларів США, — заявила Гонтарева в березні 2018 року. — Це 33% депозитів приватних осіб… та майже 40% монетарної бази нашої країни».

OCCRP уперше відслідкували механізм, який дозволив Коломойському та Боголюбову вивести такі великі суми з України: гроші проводили через філію ПриватБанку на Кіпрі.

 

Як Зеленський пропонує боротися з корупцією

Шоумен Володимир Зеленський переміг у другому турі виборів і невдовзі стане президентом України. Своєму опоненту, наразі чинному президенту Петрові Порошенку, Зеленський неодноразово закидав відсутність боротьби з корупцією. Зокрема, під час дебатів на стадіоні Олімпійський, запитав, чому президент досі не «відрубав руки» чиновникам-корупціонерам, як і обіцяв.

А радниця з правових питань Володимира Зеленського Ірина Венедіктова перед другим туром виборів назвала антикорупційну сферу одним з пріоритетних напрямків для перших 100 днів роботи Зеленського на посаді президента.

У передвиборчій програмі Зеленського, опублікованій у соцмережах від 25 січня запевняють, що майбутній президент збирається не просто боротися з корупцією, а перемогти її.

За умови реального зниження рівня корупції, іноземні інвестиції в державу та бюджетні витрати на соціальну сферу збільшаться. Про це йдеться в торішньому звіті МВФ. І вже за 20 років рівень ВВП на душу населення в Україні може досягти 50% від середнього по ЄС.

Утім, говорити про це ще зарано.

А поки що Слідство.Інфо розповідає про основні антикорупційні пропозиції Зеленського, описані «Зе командою» в соцмережах.

Рекламний банер з агітацією за Володимира Зеленського, Київ, 12 березня 2019 року. Поліщук Максим / УНІАН