Марія Горбань, Слідство.Інфо

Перший сніг традиційно стає для комунальників і водіїв проблемою. Зокрема, у столиці в перший день снігопадів сталося майже 500 ДТП. Деякі українські міста вже шукають або знайшли компанії, які опікуватимуться прибиранням снігу. На 30 листопада комунальні підприємства оголосили понад 120 тендерів на загальну суму майже 86 мільйонів гривень. Торги успішно провели вже більш ніж 70 замовників.

Слідство.інфо дізналося, які українські міста заплатять за прибирання снігу найбільше та з якими компаніями вже підписали угоди.

Черкаси

Найбільше на прибирання снігу готові витратити Черкаси — 21,8 мільйона гривень. Компанія-підрядник повинна прибирати й вивозити сніг із вулиць міста до кінця березня наступного року. Тендерні пропозиції компанії подаватимуть до 16 грудня.

Мукачево

Так само продовжуються прийом заявок на тендер у Мукачевому. Комунальники міста готові витратити на це понад 9 мільйонів гривень. Компанія, яка його виграє, згідно з тендерною документацією прибиратиме сніг до кінця 2019 року.

Кам’янець-Подільський

Стотисячне місто заплатить за прибирання снігу 4,2 мільйона гривень. Місцеве комунальне підприємство двічі відміняло торги — на конкурс не знаходилися учасники. Зрештою договір підпишуть зі «своїми» — комунальним підприємством Комбінат благоустрою з Кам’янець-Подільського, яке було єдиним учасником третіх торгів.

Одеса

На торгах комунальників Одеси найвигіднишу пропозицію — 4,1 мільйона гривень — запропонувала «Будівельна компанія «Ескадор». Водночас компанію підозрюють у привласненні державних коштів, ухиленні від сплати податків та відмиванні доходів на майже 273 мільйони гривень. «Ескадор» пов’язують з оточенням міського голови Одеси Геннадія Труханова.

Як писало раніше Слідство.інфо, Жуков і Труханов знайомі ще з 1990-х років. Обох називають причетними до одеського злочинного угруповання під керівництвом Леоніда Мініна. Жуков опікувався фінансами угруповання, а Труханов працював у Мініна особистим охоронцем.

Єдиним конкурентом «Ескадора» на торгах була компанія «Онур конструкціон інтернешнл» — дочірнє підприємство турецької компанії. Вони пропонували свої послуги за 3,2 мільйона гривень.

«Ескадор» прибиратиме сніг в Одесі від 1 січня до кінця 2019 року. Це вже не перший сезон компанії — торік лот на прибирання снігу в Одесі також виграв «Ескадор».

Луцьк

У Луцьку лот виграло місцеве комунальне підприємство Луцькспецкомунтранс. Підприємство займається вивозом сміття, ліквідацією сміттєзвалищ, утриманням мереж каналізації та прибиранням доріг. Їхні послуги коштуватимуть місту 2,5 мільйона гривень. Луцькі комунальники на торгах зекономили 172 тисячі — очікувана вартість робіт оцінювалася в 2,7 мільйона гривень. Однак переможець тендеру надаватиме послуги тільки до кінця 2018 року.  

Друге місце зайняла компанія «Вест Електра», яка займається електромонтажними роботами. Їхні послуги обійшлися б на 810 гривень дорожче.

Бориспіль

За прибирання снігу до кінця року в Борисполі заплатять 1,9 мільйона гривень. Ще наприкінці вересня лот виграло місцеве комунальне підприємство Виробниче управління комунального господарства. Єдиними їхніми конкурентами були колеги з Броварів — комунальне підприємство Бровари-благоустрій, їхні послуги коштували б на дві тисячі більше.

Приблизно таку ж суму коштуватиме прибирання снігу в міжнародному аеропорті «Бориспіль». Тендер виграла компанія «Експрес техбуд». Попри те, що їхні конкуренти «Альтіс-Констракшн» просили за свої послуги на 5 тисяч гривень менше, вони не підтвердили досвід виконання подібних робіт і не розкрили бенефіціарного власника. Утім, компанія вже вигравала тендери в аеропорту й реконструює термінал D летовища за 1 мільярд гривень. «Альтіс-Констракшн» пов’язують з тестем екс-голови ДФС Романа Насірова Олександром Глімбовським. Згідно з даними Youcontrol, компанія належить кіпрським офшорам «Альтіс холдинг лімітед» і «Гаріхан інвестментс лімітед».

Переможці тендеру «Експрес техбуд» існують близько трьох років. Одна із співзасновниць компанії Наталія Приймак також володіє часткою компанії «Альмагест Груп», більш відомою під брендом «Експрес Таксі». У 2015 році вони потрапили в епіцентр скандалу — диспетчери відмовилися приймати замовлення українською мовою. «Альмагест груп» зареєстрована за тією ж адресою в Києві, що й іще близько сотні компаній.

(Головне фото: УНІАН)