Анастасія Комендантова, Слідство.Інфо

Студентка університету Богомольця Мукаддас Насирлаєва 30 січня 2018-го вийшла з дому й не повернулася. Згодом стало відомо, що дівчина стрибнула в Дніпро з мосту Патона. Причиною такого кроку, як повідомляв тоді адвокат сім’ї Насирлаєвих Ровшанбек Розметов, могли стати моральний тиск і корупція у виші.

Слідство.Інфо розповідало, що передувало трагедії зі студенткою. Також журналісти дізналися про численні випадки погроз і жорстокого ставлення до студентів у медвиші. Від часу трагедії минув рівно рік. «Наразі підозрюваних немає, тіло студентки також не вдалося знайти», — повідомили Слідству.Інфо в прес-службі прокуратури Києва.

Останній допит свідків проводили півроку тому, розповів журналістам Слідства адвокат Ровшанбек Розметов. Слідчі говорили зі студентами, які були в кабінеті під час останньої розмови Насирлаєвої та заступника декана з виховної роботи з іноземними студентами Тетяни Тімохіної. Саме того дня Тимохіна начебто відмовилася надавати студентці заяву, необхідну для продовження посвідки на проживання в Україні.

«За однією із версій, таким чином заступниця декана вимагала хабара. Утім, обидва допитані студенти кажуть, що жодного тиску з боку Тетяни Тімохіної не було, вона поводила себе чемно та виховано. Додають, що більше нічого сказати не можуть, мовляв, майже нічого з того дня не пам’ятають», — повідомив адвокат.

У прес-службі прокуратури Києва Слідству.Інфо сказали, що не можуть підтвердити доведення Мукаддас Насирлаєвої до самогубства: «Це могла б підтвердити хіба що сама дівчина або хтось з її близьких. Ми допитали її друзів, одногрупників та працівників НМУ Богомольця, але наразі нам не удалося це підтвердити. Слідчі дії тривають».

Як розповів Ровшанбек Розметов, Тетяна Тімохіна зі слідством не співпрацює, так само як і не допомагають у розслідуванні представники університету Богомольця.

«Після розголосу справи та появи версії про самогубство через проблеми в навчальному закладі, керівництво голосно говорило про створення комісії для внутрішнього розслідування, яка мала на меті провести перевірку та висунути своє бачення подій. Однак будь-який офіційний документ, який підтверджує створення та діяльність такої комісії, відсутній», — сказав правозахисник.

Торік у лютому Тетяну Тімохіну формально від посади відсторонили. Та, як прокоментував Слідству.Інфо в.о. ректора вишу Юрій Кучин, на сьогодні вона продовжує працювати на кафедрі терапевтичної стоматології. Це підтверджує інформація на офіційному сайті університету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хто вам дозволяв підійти до мене так близько?» — іноземні студенти про цькування в Богомольця

Студентка медичного вишу столиці, староста групи та відмінниця Мукаддас Насирлаєва, за словами однокурсників, сумлінно відвідувала навчання. Дівчина вийшла з дому 30 січня, як завжди, на пари, та більше не повернулася. Згодом стало відомо, що Мукаддас стрибнула в Дніпро з мосту Патона. Невдовзі поліція знайшла рюкзак з речами Мукаддас Насирлаєвої. У прокуратурі Києва розповіли, що знайшли документи та особисті речі студентки в Дніпрі, поблизу станції метро «Славутич».

Трагедія привернула увагу громадськості до Національного медичного університету імені Богомольця.  Слідство.Інфо публікувало документи, які підтверджують фінансові зловживання, а відтак отримало свідчення про корупцію в адміністрації медуніверситету. Зокрема й про Тетяну Тімохіну, на той час заступницю декана з підготовки іноземних студентів, яка, ймовірно, була останньою, з ким Мукаддас розмовляла у виші в день зникнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «На іноземців дивляться як на долари»: що передувало трагедії зі студенткою в університеті ім. Богомольця