Національний інститут раку – в епіцентрі скандалу. У першу половину червня тут працювала комісія МОЗу, яка ретельно вивчала господарську діяльність і методи лікування столичного закладу. За словами міністра охорони здоров’я України Олега Мусія, на директора Інституту Ігоря Щепотіна надходили скарги, а проти нього самого нібито відкрили кримінальне провадження за порушення при будівництві нових корпусів.

Нещодавно в Інституті спалахнув лікарський бунт. Колектив розділився на противників і прихильників керівництва. “Слідство.Інфо” самостійно дослідило стан справ у головному онкологічному центрі України. Побачене й почуте жахає.

topДля людей з онкологічними захворюваннями Інститут – остання надія на диво. Та от допомагають переважно тим, хто може платити. Система так званих «добровільних благодійних внесків» побудована так, що в хворого на кожному кроці буквально видирають гроші.
“Коли йшов на операцію, мені потрібно було зробити такий внесок, щоб там постіль була і так далі. Це було 500 грн. Плюс до поліклініки внесок робиться, перший внесок, коли тільки ліг – 500 грн”, – розповідає Ігор, колишній пацієнт Інституту. І це далеко не єдині “добровільні” внески, які пацієнту треба сплатити за час лікування в державній лікарні.

doc 2

Те саме стосується ліків. Пацієнту доводиться за власний рахунок купувати значну частину медичних засобів – від шприців до найскладніших препаратів.

“Наприклад, для хіміотерапії частина препаратів є, частини препаратів немає, пацієнти купують. Практично все, що необхідно для супутньої терапії – теж купується (пацієнтами – “Слідство.Інфо”). Розчини, шприци, крапельниці, вата”, – каже лікар Інституту Андрій Семиволос.

Цікаво, що водночас Інститут закуповує медпрепаратів на мільйони гривень. За даними “Вісника державних закупівель”, лише цього року на ліки, медичні засоби та ремонт техніки заклад витратив 32 мільйони гривень. Торік – більше 43 мільйонів, у 2012-му – ще 39 мільйонів гривень. Це й онкопрепарати, і вітаміни, і нитки та шприци.

docТаємницю розкривають лікарі: частину закупленого їм згодом доводилося списувати через картки пацієнтів.

Коли «Слідство.Інфо» спробувало розпитати Ігоря Щепотіна про виявлені нами в Інституті проблеми, він категорично відмовився говорити з нашою знімальною групою.

КАТЕРИНА КАПЛЮК, Слідство.Інфо