Марія Горбань, Слідство.Інфо

Привласнення понад 90 мільйонів гривень з державного бюджету закидають міському голові Одеси Геннадієві Труханову прокурори САП. Схему з розкраданням коштів імовірно організували під час купівлі одеською міськрадою приміщень заводу «Краян». 

Справу розглядає один з районних судів Одеси — Малиновський. Нещодавно там заскочили вже другого співробітника-хабарника. 

Водночас справа Труханова розглядається незвично швидко — засідання відбуваються по декілька разів на тиждень. Прокурори просять ув’язнити міськголову Одеси на 12 років. Та на думку антикорупційних активістів, така завзятість суддів навпаки може свідчити, що вони намагаються якнайшвидше винести вирок на користь Труханова. До запуску Антикорсуду, вердикт якого міг би бути зовсім іншим.

Справу Труханова розглядає колегія суддів — Сергій Черевко, Іван Корой і Дмитро Передерко. Хто вони — розповідає Слідство.Інфо.

ГОЛОВУЮЧИЙ У КОЛЕГІЇ СУДДІВ СЕРГІЙ ЧЕРЕВКО 

Черевко сам свого часу подавався в Антикорсуд, однак у листопаді 2018 року знявся з конкурсу. Як ідеться в матеріалі Prosud, з 2012-го по 2015 роки суддя не задекларував жодної нерухомості. Згідно з реєстром речових прав, від 2012 року дружина Черевка Юлія має частку квартири в Білгород-Дністровському, але про неї суддя в декларації не згадав. 

Водночас матері судді Черевка — пенсіонерці Надії Черевко — належить доволі багато майна. Це, зокрема, будинок відпочинку площею майже 200 квадратів, дві ділянки по 0,3 гектара та частина будинку в понад 100 квадратних метрів на Одещині, а також будинок в Одесі.

Батько судді Сергія Черевка, за даними проєкту «Суддівська кров», також працює суддею — в Апеляційному суді Одещини. Він володіє квартирою в Одесі на майже 96 квадратів. В останній декларації Сергій Черевко вказав, що користується нею.

Також, за даними Prosud, людина, адреса електронної пошти якої збігається з електронною поштою судді Черевка, є користувачем автомобільного сайту. Користувач розповідає про власні автомобілі — він писав щонайменше про п’ять автівок, зокрема й представницького класу — наприклад, Mercedes E-Class. А Volkswagen Polo 2012 року, за словами користувача, він «придбав дружині як тренувальну». Нині така автівка коштує понад 230 тисяч гривень.

Справа Труханова розглядається незвично швидко — засідання відбуваються по декілька разів на тиждень. Така завзятість суддів може свідчити, що вони намагаються якнайшвидше винести вирок на користь одеського мера — до запуску Антикорсуду. На фото — колегія суддів Малиновського райсуду Одеси, яка слухає справу Геннадія Труханова (зліва направо): Віктор Корой, Сергій Черевко та Дмитро Передерко. САП

СУДДЯ ВІКТОР КОРОЙ

У суддівському досьє іншого члена колегії Віктора Короя є лист від управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ. Зокрема, суддя не хотів брати під варту росіянина Євгенія Мефьодова, який був серед «антимайданівців», звинувачуваних у масових зіткненнях 2 травня 2014 року в Одесі.

Згідно з декларацією, Віктор Корой з родиною володіє тільки квартирою на майже 80 квадратів і гаражем в Одесі.

Однак, за інформацією Prosud, тесть судді купив земельну ділянку поблизу морського узбережжя. Ділянка в тому районі коштує від 350 тисяч гривень. Чоловік також задекларував торік квартиру в Одесі у 50 квадратних метрів. За даними активістів Prosud, вартість квадратного метра в такому будинку — 829 доларів, а отже помешкання могло обійтися тестеві судді в понад мільйон гривень. Чоловік працював оператором водопостачання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Судді для топ-корупціонерів: що треба знати про конкурс для Антикорсуду 

СУДДЯ ДМИТРО ПЕРЕДЕРКО

Під час навчання в Національній школі суддів України суддя Дмитро Передерко встигав ще й ухвалювати рішення у Малиновському суді, розповідає Prosud, тобто бути у двох місцях одночасно.

Суддя повідомляв Вищу раду правосуддя про втручання у свою діяльність — невідомі розбризкали в його бік зеленку. Звернення задовольнили й направили до ГПУ.

Суддя задекларував минулого року право користування на будинок на майже 70 квадратних метрів і квартиру у 58 квадратів. Майно належать його батькові. Суддя має автомобіль Volkswagen Touareg, який придбав за більш ніж півмільйона гривень. За попередній рік суддя отримав понад 400 тисяч гривень зарплати й зберігає готівкою 63 тисячі доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорогий «Краян»: за що судять міського голову Одеси Труханова