Петро Порошенко не вказав зміни до декларації, які б відображали його витрати на трансляцію рекламних роликів на підтримку автокефалії. Про це повідомляє Громадський рух “Чесно”.

В середині серпня на деяких телеканалах з’явилася реклама “Ми – Україна” від імені Порошенка. Щоправда, ролик стосувався не лише церкви. В ньому бути три основні меседжі рекламної кампанії Порошенка – армія, мова та віра. В Адміністрації президента у відповідь на запит активістів “Чесно” від 14 серпня пояснили, що рекламу президент Порошенко оплатив власним коштом і наголосили на тому, що рекламні ролики стосуються саме підтримки автокефалії.

У відповіді на цей самий інформаційний запит у АП зазначили, що “всі витрати, пов’язані з розміщенням, будуть відображені в декларації Президента України за 2018 рік”. Втім, за півтора місяці Петро Порошеко так і не подав до НАЗК повідомлення про ці витрати.

Хоча зміни, які перевищують 160 тисяч гривень, президент мав би внести до декларації максимум впродовж 10 днів від дня здійснення витрати.

В той же день, 14 серпня активісти руху “Чесно” направили до адміністрації президента додатковий запит з питаннями щодо обсягу та вартості реклами й переліку телеканалів, на яких транслювали ролики, але відповіді на нього так і не отримали. Активісти також намагалися отримати коментар у прес-служби АП, однак вони відмовилиcя коментувати.